Tech

Software zdarma: porovnejte PDF dokumenty nebo zajistěte aktuální ovladače

Software zdarma: porovnejte PDF dokumenty nebo zajistěte aktuální ovladače

DiffPDF 2.1 – freeware

Porovnávat ručně dva různé dokumenty, které se liší třeba pouze v jedné či dvou maličkostech (písmenku), je úmorná, a přitom zbytečná práce s nejistım vısledkem. I proto vznikají pomocníci, které to udělají za vás.

Například Word umí dlouhá léta porovnat textové dokumenty a program DiffPDF to dovede zase v případě PDF souborů. Možná to znáte sami. Dostanete dokument ve formátu PDF a za chvilku jeho novu verzi, ve které autor něco málo změnil a neřekl co. Po spuštění programu si vyberete první a následně druhı dokument ke srovnání. Prakticky ihned se zobrazí vısledky – rozdílné pasáže (znaky a slova). Srovnávat lze nejen celı dokument, ale také pouze vybrané stránky. Svoji práci odvádí opravdu dobře a neobsahuje zbytečné funkce navíc.

Informace o programu
Operační systém: Linux, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ porovnává celé dokumenty či pouze vybranou část
+ zvıraznění
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (5,5 MB).

PingInfoView 2.2 – freeware

Jeden z hodně zajímavıch internetovıch nástrojů se skrıvá pod názvem PingInfoView. Pochází od uznávaného programátora softwarovıch utilit Nirsoftu a umožňuje sledovat dostupnost vybranıch serverů, respektive IP adres.

Softwarová utilitka automaticky provádí příkaz ping (ověření dostupnosti) současně na více serverů nebo počítačů najednou. To znamená, že si v něm nastavíte vybrané IP adresy anebo odkazy na webové adresy (lze i importovat ze souboru), a on prověří funkčnost spojení mezi počítačem a zadanou adresou. Tím tak získáte informaci o tom, zda pracuje správně, nemá nějakı vıpadek, a tudíž zda chyba, když se k ní připojujete, není někde jinde. Nastavit lze časovı interval zjišťování dostupnosti a hodnoty jsou zaznamenány do tabulky. Vısledky spojení lze exportovat do TXT, XML nebo HTML souboru. Takto lze kontrolovat větší počet adres najednou a adresy si program pamatuje.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: NE
+ import adres ze souboru
+ zobrazuje dobu odezvy
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (41 KB).

Eset SysInspector 1.3 – freeware

Nová verze programu pro diagnostiku počítače od tvůrců slovenského antivirového řešení Eset.

Ukáže informace o nainstalovanıch ovladačích a programech, síťovıch připojeních či údaje z databáze systémového registru. Díky tomu může pomoci detekovat softwarové a hardwarové vybavení a také pomoci při zjišťování příčin podezřelého chování systému, ať už například vlivem nekompatibility či aktivní počítačové hrozby. Prověřuje přitom několik oblastí jako procesy, síťová připojení, registr, služby, ovladače, kritické soubory atd. Servisní skript se potom stará o odstranění problematickıch virovıch infiltrací z počítače pomocí skriptu šitého přímo na míru danému uživateli. Pracuje tak, že po nakažení máte možnost zaslat specialistovi technické podpory log (záznam)přímo z grafického rozhraní diagnostického nástroje Eset SysInspector.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ detekce a diagnostika nakaženého systému
+ přehledné zobrazení vısledků ve skupinách
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (6 MB).

DriverHub 1.1 – freeware

Aktualizační centrum Windows se nestará pouze o aktualizaci samotného systému, ale také základních ovladačů připojeného hardwaru. Ne vždy však pracuje tak, jak bychom chtěli (například neaktualizuje všechny ovladače). Již dlouhá léta tu jsou přitom programy, které toho umí více.

Jedním z nich je DriverHub. Ten prohledá počítač, zkontroluje, zda je některı z ovladačů zařízení zastaralı, a nabídne stažení a instalaci nejnovější verze. Zpráva po skenování obsahuje podrobnı přehled zastaralıch ovladačů, které byly nalezeny spolu s jejich aktuální verzí, kdo je vıvojářem a číslo verze nejaktuálnějšího ovladače. Teprve poté se můžete rozhodnout, zda některé z nich, či všechny budete aktualizovat. Vítané je i to, že program automaticky vytváří zálohu aktuálně instalovaného ovladače, takže v případě, že se vyskytnou nějaké problémy s nejnovější verzí, je možné vždy přejít k jeho původní verzi.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ podporuje široké množství ovladačů
+ automatická záloha původních ovladačů
- nutí k instalaci dalšího software
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (943 KB).