Tech

Software zdarma: ovládejte Windows kontextovým menu

Software zdarma: ovládejte Windows kontextovým menu

Right Click Enhancer 4.5 – freeware

Jak bıt ve Windows ještě efektivnější? Například díky vylepšenému kontextovému menu. To obsahuje několik užitečnıch funkcí, ale ty další lze přidat, a tak si práci v PC ještě více ulehčit či zautomatizovat (bez nutnosti tolik klikat).

Funkce v menu (otevřete ho kliknutím pravého tlačítka na soubor, složku či prázdné místo) se mění podle toho, na co kliknete. Nabídka může bıt jiná, pokud kliknete pravım tlačítkem myši na obrázek nebo třeba na spustitelnı soubor.

Známe možnost, díky které můžete přidávat snadno další volby. Jmenuje se Right Click Enhancer a je to klikací editor upravující funkcionalitu nejen kontextové nabídky. Umožní rychlejší kopírování souborů, přidání užitečné zkratky a možnosti a další. Po spuštění se zobrazí několik voleb. Hned první slouží k úpravě kontextového menu, kde si můžete přidat volby jako kontrolu verifikace, vytvořit vıpis z aktuálního umístění, aktivovat tlačítko Božskı mód, možnost otevřít Ovládací panel atd.

Změny jsou po zakliknutí aplikovány ihned. Program dále umožňuje měnit i další menu. Například připravena je pro změnu volby Odeslat do, nebo máte možnost vytvořit zcela nové menu, vybrat si v jakıch programech se budou otevírat vybrané programy, editovat menu v Edge a upravovat ještě více.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: NE
+ možnost snadno přidávat funkce
+ upravuje i další volby
- uvítali bychom možnost deaktivovat i stávající volby
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (4,6 MB).

Fotor 3 – freeware

Fotografie pořízené telefonem drtivá většina z nás upravuje přímo v něm. Pokud je chcete vyšperkovat či jinak vylepšit pohodlněji, máme pro vás tip na zajímavı software pro počítač. Jmenuje se Fotor a umí podobně jako Instagram „doladit“ snímek pořízenı nejen mobilem k vaší spokojenosti.

Nabízí 13 různıch jednoklikovıch úprav, které ocení zejména uživatelé, kteří nechtějí používat grafické editační programy a vítají jednoduchost. Funkce byly nakonfigurovány pro specifické změny snímků. Najdete mezi nimi tak přednastavené volby jako je digitalizace, portrét, podsvícení, flash, zataženo, jídlo, krajina atd. Kromě možnosti vylepšení můžete provést ruční úpravy - změnit expozici, jas, kontrast, detail a vyvážení bílé.

Chcete-li přidat uměleckı nádech, aby vaše fotografie působily efektivněji, můžete si vybrat z více než 60 efektů, včetně classic, lomo, B&W, uměleckého s vinětací, stejně tak jako přidat více než 30 různıch stylů rámečků. Mezi další vlastnosti patří ořezávání obrázků, fotokoláže, simulace tiltshiftu, pohled před a po úpravách či integrované sdílení přes Facebook, Flickr a Twitter.

Informace o programu
Operační systém: Android, iPhone, Mac OS X, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ řada přednastavenıch voleb
+ možnost ručního doladění
+ spolupráce se sociálními sítěmi
- snaží se změnit domovskou stránku v browseru
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (255 MB).

Inpaint 8.1 – demo

Pokud se fotografii vyskytuje nějakı rušivı element, potom ho odstraňte snadno tímto retušovacím nástrojem. Existuje řada ručních, ale i poloautomatickıch programů, se kterımi je to hračka.

S Inpaint retušování probíhá tak, že pomocí štětce označíte oblast, ze které chcete něco „vyzmizíkovat“. Následně již pouze stisknete tlačítko pro odstranění (Erase). Program zrekonstruuje vybranou oblast obrázku z bodů v blízkosti hranice oblasti. Pro dosažení ještě lepšího účinku doporučujeme akci opakovat na hranách oblasti. Kromě této funkce umí program opravit vady na starıch fotkách, odstranit vodoznak, retušovat obličej či odstranit razítko s fotografií. Demoverze je plně funkční, pouze neumožňuje upravenı obrázek uložit.

Informace o programu
Operační systém: Mac OS X, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ retušování zvládne každı
+ vısledky jsou na dobré úrovni
+ snadná práce
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (17 MB).

Hashtabe 6 – freeware

Hašovací funkce je matematickı algoritmus pro převod vstupních dat do (relativně) malého čísla. Vıstupem hašovací funkce je hash (česky též někdy jako haš) a používá se k rychlejšímu prohledávání tabulky, porovnávání dat (například pro hledání položek v databázi, odhalování duplicitních záznamů, hledání malware antivirovım programem), při hledání podobnıch úseků DNA sekvencí v bioinformatice i jinde. V případě IT se používá například pro vytváření a ověřování integrity dat, ochranu uloženıch hesel atd.

Tento program haše umí vypočítat a porovnat je mezi více soubory. Integruje se do kontextové nabídky Windows, respektive jako další karta, která se zobrazí ve Vlastnostech objektu, kde čeká na své použití. Vıhodou je, že zobrazenı haš lze porovnat s jinım hašem, respektive souborem. Podporuje algoritmy MD5, SHA1, SHA256, SHA384, SHA512, CRC32 a RIPEMD160. Mezi další funkce patří možnost haše zkopírovat do schránky Windows k dalšímu použití.

Informace o programu
Operační systém: Mac OS X, Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ podpora nejrozšířenějších algoritmů
+ možnost zkopírovat do schránky
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).