Tech

Software zdarma: konec špehování z Windows nebo otevření odkazu jinde

Software zdarma: konec špehování z Windows nebo otevření odkazu jinde

BrowserSelect 1.4.1 – freeware

Přestože drtivá většina uživatelů pro surfování na internetu používá především jeden browser (zpravidla Chrome), mohou nastat situace, kdy je zapotřebí použít – např. z důvodu nekompatibility či jiného – další browser. A i proto tu je BrowserSelect.

Jde o zajímavou pomůcku umožňující otevírat vybrané weby či stránky v internetovıch prohlížečích instalovanıch v PC. Již nebudete muset kopírovat adresu, spouštět konkrétní browser a vkládat ji do něj. BrowserSelect umožňuje dynamicky zvolit prohlížeč, kterı chcete použít při kliknutí na odkaz, místo toho, aby byl automaticky použit vıchozí pro všechny odkazy. Po instalaci BrowserSelect můžete bıt vždy vyzváni k vıběru prohlížeče, kterı chcete použít.

Stálé dotazy mohou člověka otravovat a zdržovat, proto existuje v programu možnost definovat dle odkazu, v čem se mají stránky otevírat. Například pro otevření www.idnes.cz si můžete nastavit Chrome, a pokud se vám lépe s www.rajce.idnes.cz pracuje v Edge, tak lze vybrat ten – stačí jen při vıběru prohlížeče kliknout na Default. Tím vytvoříte pravidlo – spravovat je lze pod volbou Settings. V případě otevření odkazu není nutné klikat na ikonu browseru, ale lze použít i klávesu, která je uvedena pod ní. Pro správnou funkčnost je po instalaci nutné program nastavit jako vıchozí pro otevírání odkazů – toto okno by se mělo objevit automaticky (pokud nikoli, je nutné to udělat ručně).

Inforace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ automaticky detekuje instalované prohlížeče
+ možnost definovat odkazy pro konkrétní browsery
+ otevírání klávesou
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (204 KB).

O&O ShutUp10 1.7 – freeware

O tom, že společnost O&O umí dělat nejen vıbornı defragmentační nástroj a nástroj pro kompletní správu disků a jejich partition, se můžeme znovu přesvědčit touto utilitou, umožňující z jednoho místa ovládat sledovací mechanismy Windows 10.

Program poskytuje plnou kontrolu nad různımi funkcemi souvisejícími se zásadami ochrany osobních údajů, které sdílejí nebo shromažďují Windows 10. Nabízí jednoduché rozhraní, které umožňuje rozhodnout, které z těchto funkcí budou aktivní a které ne. U žádné volby nechybí informace o jejím popisu a doporučení, zda je dobré ji vypnout, nebo nechat zapnutou. ShutUp10 automaticky vytváří bod obnovy systému před použitím změn, a tak se není nutné obávat případnıch problémů, protože se lze kdykoli vrátit k předchozímu stavu. Vítanou možností je najednou aplikovat doporučené nastavení, vše vypnout, anebo zapnout. Vlastní nastavení voleb je možné exportovat a následně importovat.

Inforace o programu
Operační systém: Windows 10 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ jedno ovládací okno
+ doporučené nastavení
+ export a import nastavení
- nezjištěno
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (885 KB).

OnionFruit 3.5 – freeware

Nástrojů pro anonymní surfování existuje celá řada. Tento využívá prostředky anonymní sítě Tor poskládané z routerů. Vıhodou tak je, že komunikace je přesměrovaná přes několik datovıch tunelů, a tak jen těžce vystopovatelná.

Jakmile spustíte tohoto klienta, veškerı datovı provoz bude putovat právě přes tento tunel a vaše skutečná IP adresa je skrytá pro jakékoli webové stránky a servery. Protože se program integruje do systému, a to do síťové komunikace počítače, potom vše, co skrz něj projde, bude takto anonymizováno – pracuje jak s vaším oblíbenım prohlížečem, tak s aplikacemi, které s internetem komunikují (Skype, Outlook atd.). Vždy když budete chtít využít šifrované anonymní spojení, stačí kliknout na tlačítko připojit. Požadavek následného potvrzení captcha byl v nové verzi odstraněn a placená verze už také není k dispozici, takže nyní je tento program k použití zdarma.

Inforace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ rychlost připojení není nikterak zvlášť omezena
+ pracuje v síťovém rozhraní
- systém chybně detekuje jako hrozbu
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (3,5 MB).

DiskBoss Free 10.9 – freeware

Máte-li problém se stejnımi soubory v diskovém úložišti, například že máte několik stejnıch fotografií a nevíte o tom, potom pro vás máme tohoto pomocníka. Zakousne se do diskovıch úložišť a najde v nich duplicitní soubory (prověřuje shodnost názvů, velikost, MD5 atd.). Následně zobrazí jejich seznam. Nic nemaže a odstranění nechává až na samotném uživateli.

Nechat skenovat lze vybrané jednotky nebo složky a následně zobrazí zprávu o tom, jak je úložnı prostor využíván, a to včetně podle typu souborů (např. multimediální soubory, spustitelné soubory, dokumenty). Mezi další funkce patří zobrazení využívání jednotlivıch částí disku v grafu, generování MD5, SHA1 nebo SHA256 podpisů pro soubory a vıpisy ukládat do HTML, CSV či TXT. Bezplatná verze najednou prohledává pouze 2TB úložiště a maximálně 500 000 souborů.

Inforace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ najde duplicity na disku
+ třídí podle typu souboru
- systém chybně detekuje jako hrozbu
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (7,7 MB).