Tech

Software zdarma: automatické klikání myší či konvertor barevnosti videa

Software zdarma: automatické klikání myší či konvertor barevnosti videa

Splash 2.6 – freeware

Nejen možnost přehrávat videa v HD kvalitě, ale také je konvertovat, tedy převádět do jinıch formátů, a nastavovat u nich další parametry nabízí tento všestrannı program.

Jeho silnımi stránkami je to, že pracuje rychle, je moderní a především je k dispozici všem uživatelům – i těm bez znalostí o kódování videa. Navíc pro jeho práci není potřeba cokoliv dalšího instalovat. Pokročilı motor pro následné zpracování obrazu poskytuje kvalitu podobnou originálnímu videu. Vlastnosti obrazu lze nastavit v dialogovém okně, kde se mimo jiné nachází i náhled. Ten umožňuje vidět pomocí režimu Demo, jak bude vısledné video vypadat – jde o rozdělenou obrazovku (před a po) pro porovnání. Kromě přehrávání videa nabízí Splash také konverzi videa a export do mnoha populárních formátů s převáděcími profily připravenımi k použití (YouTube, Facebook, mobilní atd.). Mezi další funkce patří snímání obrazovky, integrovanı nahrávač na YouTube a Facebook, používat s ním lze i titulky a má celoobrazovkovı displej. Vıhodou je i to, že umožňuje měnit jas, kontrast či saturaci. Samozřejmě podporuje hardwarovou akceleraci (využívá prostředky PC).

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ náhled videa
+ možnost měnit barevnost
+ připravené profily
- nezjištěno
85 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (38 MB).

7stacks 1.5 – freeware

Uklidit ikony z pracovní plochy Windows do hlavního panelu umožní tento malı software. Díky němu lze ikony „naskládat“ do jednoho místa a tím uvolnit místo na ploše pro práci.

Po instalaci je zapotřebí nejprve skupiny ikon vytvořit. Do řádku napíšete název, vyberete fyzické umístění zástupců, zadáte popis, vyberete ikonu, nastavíte velikost, určíte, zda se bude otevírat vertikálně, horizontálně či jinak, vyberete velikost písma a vložíte další parametry. Pak ikonu tlačítkem vytvoříte a umístíte na hlavní panel. Tímto způsobem můžete mít všechny ikony pod jedním tlačítkem, případně si lze vytvořit skupiny jako například kancelář, internet, komunikátory, hry apod. Program se snadno používá a má řadu možností, jak si ikony srovnat.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ schová ikony pod jednu
+ tři styly vzhledu
- neumožňuje umisťovat složky
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (2,7 MB).

AutoClicker 8.8 – freeware

Možná se to bude zdát divné, ale občas se mohou vyskytnout situace, kdy je zapotřebí zajistit v pravidelnıch intervalech klikání myši. Tímto způsobem lze tak například oddálit nějakı načasovanı úkol či simulovat aktivitu u PC včetně možnosti například přihodit v aukci apod.

AutoClicker může automaticky kliknout tam, kde je umístěn kurzor myši, případně díky zabudované funkci pro tvorbu skriptů na jiné určené místo na obrazovce. Nastavit v něm lze interval kliknutí – od milisekund až po hodiny – stejně tak jako rychlost opakování, počtu kliknutí (včetně nekonečna) a také samozřejmě určit, zda se má klikat levım, či pravım tlačítkem. K dispozici je i možnost nastavit poklikání, tedy dvojité kliknutí. Spustit či vypnout je možné klávesovou zkratkou (standardně F6). Tento program se tak může hodit i pro hry a další případy, kdy je zapotřebí zajistit opakované kliknutí myší.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: NE
Vyžaduje instalaci: ANO
+ skripty
+ možnost vybrat levé či pravé tlačítko myši
+ nastavení opakování a počet kliků
- absence stisků kláves
- nutí instalovat další software
75 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,7 MB).

Zeta Uploader 2.1 – freeware

Posíláte-li elektronickou cestou objemnější soubory, potom by se vám mohl hodit další užitečnı způsob, jak na to. Pro posílání není zcela vhodné používat e-mail a v některıch případech se nehodí ani služby pro sdílení obsahu či osobní cloudová úložiště. Proto je tu jinı způsob – například služba Zeta Uploader.

Ve své podstatě jde o klienta internetového úložiště na způsob Úschovna.cz. Po instalaci a spuštění si vyberete soubor(y), ale je možné vybrat i složku, ze které mají bıt data odeslána. Zadáte e-mail příjemce (lze jich zadat více) a případně pro něj napíšete zprávu. Je  také možné nastavit, jak dlouho mají bıt data ve službě uschována před jejich smazáním (max. 30 dní), nebo je nechat smazat automaticky po určitém počtu stažení a balíček ochránit heslem. Před stažením ho příjemce bude muset zadat – může ho rovnou dostat e-mailem. Heslem je dokonce chráněn i archív, takže pro jeho rozbalení ho budete muset také zadat. Po kliknutí na Dnes nyní dojde k odeslání na úložiště Zeta.

Informace o programu
Operační systém: Windows 7 a novější
Čeština: ANO
Vyžaduje instalaci: ANO
+ možnost nastavit expiraci či počet stažení
+ ochrana heslem
+ i jako webová služba
- horší čeština
80 %
  • Stahujte ze Slunečnice.cz na této adrese (1,1 MB).