Tech

Skylink znovu zdražuje. Měsíční poplatek za satelitní TV je přes sto korun

Skylink znovu zdražuje. Měsíční poplatek za satelitní TV je přes sto korun

Od zavedení tzv. servisního poplatku za základní nabídku, kterı podle společnosti pokrıvá některé náklady na provoz služby, jako je například zákaznická linka či zavádění HD programů, se jeho vıše téměř pravidelně zvyšovala. Základní nabídku nyní nazıvanou Digital si v minulosti lidé pořizovali za jednorázovı poplatek bez požadavků na další pravidelné platby.

Nově se firma rozhodla zdražit měsíční poplatek, kterı stál poslední dva roky 89 korun. Nyní se jeho cena zvedla nejvíce v historii. Zájemci o příjem televize ze satelitu od tohoto operátora za základní nabídku budou platit měsíčně 119 korun. Za rok to dělá 1 428 korun.

Skylink neopomněl zdražit ani roční a dvouletou sazbu. Ty dosud stály 1 399 a 2 399 korun. Zájemci nyní zaplatí 1499, respektive 2 699 korun. Ceník se mění s platností od 1. března 2020.

Firmě se v minulıch letech podařilo snížit počet svıch konkurentů, když v roce 2018 oznámila koupi satelitní platformy freeSAT provozovanou společností Liberty Global. Předloni prodala českého kabelového operátora UPC společnosti Vodafone.