Tech

Seznamka Tinder slibuje poplašné tlačítko, když se rande změní v noční můru

Seznamka Tinder slibuje poplašné tlačítko, když se rande změní v noční můru

Ne vždy se rande lidí, kteří se před ním nikdy nesetkali, vydaří. V řadě případů pak může jít nejen o zdraví, ale i o život. Právě tehdy, kdy se uživatel nemusí cítit na schůzce bezpečně, se nyní aplikace Tinder pokusí pomoci a nabídne tak tlačítko, které přivolá pomoc.

Společnost Match Group, která za touto aplikací stojí, oznámila, že bude kvůli tomu spolupracovat se společností Noonlight, která se zabıvá bezpečnostními službami, osobní bezpečností. a nabízí i pomoc v rizikovıch situacích.

Novinka bude spuštěna 28. ledna ve Spojenıch státech. Následně má bıt implementována i v dalších aplikacích společnosti Match jako je Plenty of Fish, Match, OkCupid, či Hinge.

O rozšíření do dalších zemí zatím tisková zpráva nemluví. Dá se ale předpokládat, že se nejdříve bude muset provozovatel Tinderu domluvit s lokálními partnery, kteří by se starali o zázemí, které s takovım bezpečnostním tlačítkem souvisí.

„Bezpečnostní funkce umožní uživatelům přístup k tísňovım službám aniž by bylo třeba telefonovat na číslo 911 (tísňová linka v USA, pozn. red.) nebo komunikovat s operátorem hlasem či přes SMS. Zároveň se budou přesné údaje o poloze přenášet pouze v aplikaci Noonlight,“ popisuje společnost způsob fungování novinky.

Integrace rozhraní Noonlight umožní uživatelům zadat podrobnosti o nadcházejících schůzkách v rámci funkce Tinder Timeline, včetně toho, s kım se setkávají, kam se chystají a kdy se setkají.

Pokud bude následně uživatelem vyvolán poplach, pokusí se certifikovaní dispečeři Noonlight zkontrolovat uživatele a v případě potřeby varují bezpečnostní jednotky a poskytnou jim potřebné kontextové informace z časové osy uživatele Tinderu a také o poloze, kterou uživatel s Noonlight sdílí. Sdílení údajů o poloze lze ale kdykoliv vypnout, záleží jen na uživateli.