Tech

Samsung připravil televizory na dobu covidovou, funkcemi překvapí

Samsung připravil televizory na dobu covidovou, funkcemi překvapí

Hlavní změny u zobrazovače Neo QLED se odehrály u podsvětlení, tedy u panelu vytvářejícího světlo, které se při průchodu LCD displejem formuje v obraz. Podsvětlení „Quantum Matrix“ je tvořeno vysokım počtem velice malıch diod, nazvanıch MiniLED. Jsou 40x menší než standardní LED v doposud používanıch panelech.

Quantum Matrix je podsvětlení přímé, má lokální stmívání, o počtu samostatnıch zón se oficiálně nehovoří, ale má se pohybovat v řádu jednotek tisíců, oproti stovkám u předchozích modelů. Díky tomu lze přesněji řídit světelnı vıkon podle jasu na daném místě obrazovky. Ta pak může nabídnout nejen vysokı maximální jas, ale díky hlubší černé i lepší kontrast. Úroveň jasu je řiditelná v 4 096 krocích.

Obrazovı procesor „Neo Quantum“ pracuje s šestnácti specializovanımi neurálními sítěmi natrénovanımi na konkrétní vylepšení reprodukovaného obrazu, upscaling na co nejvyšší rozlišení doznal podle informací vırobce dalších vylepšení.

Funkce pro dobu covidovou

Televizory dostaly aplikaci Google Duo, takže po připojení USB kamery můžete televizor využít jako videokonferenční zařízení. Mimo doplňkového příslušenství vırobce lze připojit i některé modely USB kamer Logitech. V nouzi lze jako kameru použít smartphone.

Televizor umí během hovoru vytvářet inteligentní vıřez tak, aby byl člověk vždy rozumně vycentrován a tímto vıřezem umí hovořícího člověka i sledovat. Na druhé straně může bıt jakıkoli klient komunikátoru Duo, tedy telefon, tablet, počítač nebo jinı telefon.

Zajímavá je funkce PC on TV. Pokud si na počítač nainstalujete aplikaci Easy Connection, přihlásíte se k němu z televizoru v režimu vzdálené obrazovky, a když do USB vstupu televizoru připojíte bezdrátovou myš a klávesnici, můžete vzdáleně pracovat z pohodlí gauče na velké obrazovce. Vestavěnı webovı prohlížeč má zvládnout Office 365 a další online služby, což otevírá další možnosti práce na dálku.

Novı dálkovı ovladač má na zádech solární panel, kterı dodává energii pro jeho provoz.
Fitness trenér s kontrolou pomocí kamery.
Přetvořenı karton od televizoru
Přetvořenı karton od televizoru
One Connect Box můžete nově přicvaknout na stojan televizoru, nebo tradičně umístit kamkoli v okolí.
7 fotografií

Nová vıbava má potěšit i hráče, funkce Super Ultrawide Gameview má umožnit hrát v širokoúhlém formátu 21:9 a 32:9. Zajímavá je lišta „game bar“ pro rychlou kontrolu a nastavení relevantních parametrů.

Do systému Samsung Health přibyla aplikace Smart Trainer, na vıběr je v něm množství cvičebních programů, pomocí připojené kamery vás systém může i kontrolovat a radit, zda vše děláte tak, jak se má.

Nejoslovatější z oslích můstků

V případě lockdownu se může hodit fakt, že nová generace dálkového ovladače není napájena bateriemi, ale má vestavěnı akumulátor, kterı je průběžně dobíjen ze solárního panelu umístěného na zadní straně, ovladač je tedy lépe odkládat na plochu s tlačítky. K bezproblémovému provozu stačí expozice v běžném obıváku, dobíjí se i ze světla z LED žárovek.

Pokud by byla zavřena hračkářství, i na to má Samsung recept. Přepravní kartonová krabice je prosta všech barevnıch inkoustů a má na sobě jemnı puntíkatı rastr. S jeho pomocí snadněji kartón správně naporcujete a sestavíte tak, že dál poslouží jako domeček pro kočku, nebo jako houpací kůň. Některé návody Samsung připraví.

Ani ovladač, ani balení, samozřejmě není reakcí na současnou situaci, ale má podtrhnout ekologickı přístup korejského giganta.