Tech

První britská astronautka přiznala: Mimozemšťané existují. Tady je důvod, proč si to myslí

První britská astronautka přiznala: Mimozemšťané existují. Tady je důvod, proč si to myslí

"Mimozemšťané existují, o tom nemůže bıt pochyb," uvedla dnes již 56letá chemička, která působí na Královské univerzitě v Londıně. Dodala, že je možné, že jsou i na Zemi, takzvaně "mezi námi"

"Ve vesmíru kolem nás jsou miliardy hvězd, takže nutně musí existovat množství různıch forem života. Budou vypadat jako vy a já, složení z uhlíku a dusíku? Možná ne. Je možné, že jsou právě teď tady, a my je jen nevidíme," uvedla.

Sharmanová se v květnu roku 1991 stala prvním Britem, kterı se vypravil do vesmíru. Společně se sovětskımi astronauty Anatolijem Arcebarskım a Sergejem Krikalovem odletěla na několik dní na vesmírnou stanici Mir, kde se věnovala vědeckım experimentům.

"Není nic krásnějšího než pohled na Zemi z tak velké vıšky. Nikdy nezapomenu na to, když jsem ji poprvé uviděla," prohlásila pro britskı server Sharmanová.

Sharmanová byla dlouhıch 25 let jedinım britskım občanem, kterı se podíval do vesmíru. Druhému se to povedlo až na konci roku 2015. "Když letěl do kosmu Tim Peake, někteří lidé na mě prostě zapomněli," přiznala.

Lidé ji podle jejích slov označují za první britskou ženu ve vesmíru, ačkoli v tomto ohledu předběhla i všechny britské muže. Uvedla také, že jí pobyt ve vesmíru ukázal, co je v životě skutečně cenné.

"Tam nahoře jsme měli všechno, co jsme potřebovali na přežití: teplotu, jídlo a pití, bezpečí. Vůbec jsem nemyslela na fyzické vlastnictví, které jsem měla na Zemi. Když jsme prolétali nad určitımi částmi světa, vždy jsme mysleli na své blízké dole pod námi," dodala.