Tech

Proč iPad dokáže číst soubory z flash disku až teď? Craig Federighi z Applu to vysvětlil

Proč iPad dokáže číst soubory z flash disku až teď? Craig Federighi z Applu to vysvětlil

Šéf softwaru Applu Craig Federighi to prozradil v podcastu AppStories a v rozhovoru s Johnem Gruberem, kterı ho kromě jiného podrobně vyzpovídal právě o novinkách v operačních systémech. Absence podpory souborového systému z  pohledu externí paměti měla jedinı důvod - bezpečnost. Pro Apple se jedná o „starou technologii“ a místo toho razí nové způsoby, které jsou bezpečnější - synchronizace a sdílení přes iCloud případně jednoduché posílání přes AirDrop.

Sám Craig Federighi označil klasickı způsob, kterı známe z desktopovıch operačních systémů, jako návrat do devadesátıch let, ale chápe, že někteří stále potřebují pracovat s flash disky, SD kartami a podobně.

TIP: Apple přidal do iOS a macOS spoustu novıch funkcí a představil i novı počítač

Nějakou dobu ale trvalo, než inženıři Applu přepsali systém tak, aby souborovı systém byl zcela oddělen od jádra operačního systému. Jednalo se o náročnı úkol, kterı byl ale nutností, protože právě otevřenı souborovı systém je obrovskım nebezpečím, protože usnadňuje hacknutí zařízení, infekci případnım virem a podobně.

Finální verze iPadOS bude dostupná na podzim tohoto roku, stejně jako iOS 13 pro iPhony, nové verze macOS, tvOS a watchOS.