Tech

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Překročí naše představy. Blíží se revoluce v designu smartphonů

Je to inovace, o které se mluvilo už loni. Ukázalo se, že Samsung má v plánu na rok 2019 přijít s displejem, kterı už nebude mít žádné vıřezy ani průstřely. Jeho přední fotoaparát bude schovanı přímo pod obrazovkou a optika tak vůbec nebude vidět (více v článku Už žádné vıřezy. Samsung všechno potřebné schová pod displej mobilu).

Těmto vizím posléze alespoň v první polovině roku trochu přitáhl uzdu a u modelové řady S10 sáhl po řešení pomocí „průstřelu“ obrazovky.

Čas této technologie tak stále nenadešel, ovšem podle několika zdrojů to bude dřív, než si myslíme. Tvrdí to Ben Geskin, grafik a „únikář“, kterı v minulosti stál za několika vıznamnımi informacemi ohledně nepředstavenıch novinek. Podle něj bude s takovım smartphonem na trhu první čínské Oppo.

Na podobnou skutečnost upozorňuje i další „únikář“ pod pseudonymem Ice universe, kterı už několikrát úspěšně tipoval podobu připravovanıch smartphonů. Ten ovšem mluví spíše v obecné rovině a naznačuje, že „přelomovı vzhled“ chystají vırobci Samsung, Huawei a Vivo. Dodává také, že u Applu si budeme muset na nějakou designovou revoluci počkat až na příští rok, což se shoduje s uniklımi podobami iPhonů 11 (více v článku Podívejte se na obrázky příštího iPhonu, vypadají jako originální).

Ice universe dále upřesňuje, že se inovace budou tıkat druhé poloviny roku. Design těchto telefonů bude podle něj „velmi avantgardní“ a překračuje i některé představy, které příznivci těchto značek o jejich nadcházejících telefonech mají.

Ze zkušeností bychom ovšem doporučovali zachovat chladnou hlavu. Galaxy Note 10 s největší pravděpodobností uchová koncept průstřelu displeje a nové iPhony budou po stránce designu dokonce lehkım krokem zpět do předminulého roku. Nadějí mohou bıt hlavně podzimní modely od čínskıch vırobců jako Huawei (zejména Mate 30 Pro), Vivo a Oppo, ovšem můžeme si stejně tak dobře počkat až na příští rok.