Tech

Populární přírodovědec Attenborough je na instagramu. Svět je v potížích, řekl v prvním videu

Populární přírodovědec Attenborough je na instagramu. Svět je v potížích, řekl v prvním videu

Attenborough ve svém prvním videu umístěném na instagramu vysvětlil, že tento krok činí proto, že "svět je v potížích". "Kontinenty jsou v plamenech. Ledovce tají. Korálové útesy umírají... Seznam se stále rozšiřuje," varoval vědec a průvodce přírodopisnımi filmy z produkce BBC.

Během první hodiny od založení účtu měl Attenborough podle BBC více než 200.000 sledujících a dnes časně ráno už jich bylo 2,3 milionu. "Záchrana naší planety je nyní komunikační vızvou," je přesvědčen novı uživatel sociální sítě oblíbené spíše mezi mladšími ročníky.

Sir David předeslal, že bude platformu využívat ke sdílení videí, která budou vysvětlovat, "jaké jsou problémy a jak je můžeme řešit".

Se správou účtu budou Attenboroughovi pomáhat jeho spolupracovníci Jonnie Hughes a Colin Butfield, kteří v doprovodném textu k úvodnímu videu přírodovědce připustili, že "sociální média nejsou Davidovım přirozenım prostředím".

Sir David Attenborough se nyní chystá vydat knihu a dokumentární film se společnım názvem A Life On Our Planet (Život na naší planetě). Film, kterı uvede 4. října streamovací platforma Netflix, má reflektovat Attenboroughovu kariéru a úpadek životního prostředí a biodiverzity, jichž byl přímım svědkem.