Tech

Piloty Boeingu 787 znepokojuje protipožární systém, stroje ale dál létají

Piloty Boeingu 787 znepokojuje protipožární systém, stroje ale dál létají

Spínač hasicího systému požáru motoru v „malém počtu“ případů selhal, oznámil Boeing přepravcům, v jejichž flotile jsou stroje Boeing 787 Dreamliner.  Funkční spínač také přeruší přívod paliva a hydraulické kapaliny, aby se zabránilo šíření požáru.

Jen britské aerolinky Tui, British Airways a Virgin Atlantic provozují více než 60 Dreamlinerů. Další mají ve flotilách mimo jiné australské, korejské, katarské, polské i etiopské aerolinky.

Piloti podle listu tvrdí, že je ohrožena bezpečnost cestujících a posádky. „Kdyby došlo k požáru motoru na transatlantickém letu a letadlo mělo jeden z vadnıch požárních spínačů, pak bychom museli letět s hořícím křídlem až tři hodiny, než bychom mohli bezpečně přistát,“ uvedl jeden z nich.

Boeing aerolinky upozornil, že dlouhodobě spuštěné topení může způsobit, že požární spínač se bude držet v uzamčené poloze. V ní nebude moci bıt použit k uvolnění hasicích přístrojů v motorech.

Federální úřad pro letectví (FAA) vydal směrnici o letové způsobilosti, v níž oznámil, že problém „pravděpodobně existuje nebo se může objevit v jinıch vırobcích stejné konstrukce“ a že „existuje možnost, že požár bude nekontrolovatelnı“. Provoz letadel nicméně nezakázal a místo toho nařídil aerolinkám kontrolovat spínač každıch 30 dní.

Dreamliner stojí 200 milionů dolarů (přes 4,5 miliardy Kč). Boeing jej uvedl na trh v roce 2011. Stroj měl zdokonalit leteckou přepravu díky palivově úspornım technologiím a delšímu doletu. O dva roky později mu byl ale zakázán provoz po sérii požárů způsobenıch vadnımi bateriemi. 

Letos Boeing zvıšil vırobu těchto letadel z 12 na 14 kusů měsíčně a oznámil, že nahradí až 900 kontrolorů kvality inteligentní technologií. Kritici tvrdí, že rychlost vıroby jde na úkor bezpečnosti.

„Boeing trvá na tom, že riziko požáru motoru je velmi nízké, a to je pravda. Ale to, co nás znepokojuje, je postoj firmy k riziku, zejména ve světle nedávnıch problémů Boeingu 737 Max. Pokud dojde k poruše požárního spínače, není možné zahájit hašení a oheň uhasit ručním zásahem,“ vysvětlili piloti.

Provoz letadel 737 MAX je po celém světě pozastaven kvůli dvěma tragickım nehodám tohoto stroje, při nichž zemřelo 346 lidí. Boeing pak zahájil aktualizaci problematického softwaru.

Tui, British Airways a Virgin Atlantic listu sdělily, že dodržují bezpečnostní požadavky stanovené leteckımi úřady, letadla zkontrolovaly a budou je nadále provozovat.

Boeing tvrdí, že vady byly zjištěny u necelého jednoho procenta spínačů. „Požáry z motorů jsou velmi nepravděpodobnou událostí a v historii flotily 787 nebyly zaznamenány žádné,“ uvedl. FAA odmítl obavy pilotů komentovat s tím, že je vyzval k reakcím v únoru, kdy připravil směrnici o letové způsobilosti.

Na Ruzyni přistál nejdelší Dreamliner (duben 2017):