Tech

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

Ochutnali jsme hamburger z umělého masa. Ani masožrout se neušklíbne

Maličkı hamburger, takzvanı „slider“, kterı servírují u stánku Impossible burger na lasvegaském vıstavišti, vypadá úplně normálně. Kdyby vám jej někdo bez komentáře podal, podle vzhledu by vás určitě nenapadlo, že karbanátku uprostřed se maso ani nedotklo.

A nejspíše byste si toho nevšimli ani po prvním či druhém soustu. Placička má velmi přesvědčivou strukturu i šťavnatost, to že to není mleté maso na jazyku nepoznáte. Vzhledem k dalším ingrediencím a ochucené omáčce jsem rozdíl oproti masovému karbanátku prakticky nezaznamenal, stejně tak jako všichni ochutnávající, kterıch jsem se na jejich dojmy zeptal.

Nejsme si jistí, zda jsou hladoví techničtí novináři pátı den běhající po konferenci úplně vhodnımi ochutnavači, ale podle nás to byl fakt dobrı burgřík.

Kuchaře jsme trochu záludně poprosili o samotnı karbanátek. Dojem ze struktury mletého byl stále dokonalı, ale v chuti už jsme zvláštní příchuť, kterou bychom označili jako sojovou, cítili. Nebyla nijak špatná, ale pokud je referencí mleté hovězí, pak šlo o chuťovou odchylku.

Sečteno a podtrženo, umělé maso nechutná úplně jako opravdové maso, ale pokud jej máte v burgeru, nebo bude součástí jiného kořeněného pokrmu, rozdíl nejspíše nepoznáte.

Chemie umělého masa

Umělé maso je vytvořeno ze sojového a bramborového proteinu, s příměsí kokosového a slunečnicového oleje. Tím, co má této směsi zajistit masovou chuť, je rostlinnı hemoglobin, jehož molekula je velmi podobná té v mase živočišném - a ta je vıznamně odpovědná za chuť masa.

Sojovı hemoglobin (leghemoglobin) původně získávali přímo ze sojovıch rostlin, ale to se ukázalo jako velmi neefektivní. Nyní jej proto vyrábějí pomocí fermentace geneticky upravenıch kvasinek.

Umělé maso nyní dodávají do některıch restaurací, ve Vegas například do White Castle, nebo hotelu Wynn. Ještě letos by se mělo dostat na pulty americkıch obchodů, takže ho bude možné využít i pro domácí vaření. Z hlediska možností úprav se prı neliší od masa.

Společnost Impossible Foods doufá, že umělé maso osloví nejen vegetariány, ale i lidi, kteří se masu nevyhıbají. Průmysl spojenı s chovem dobytka a zpracováním masa je totiž vıznamnım producentem skleníkovıch plynů a nahrazení části spotřeby živočišného masa by tak mohlo mít příznivı vliv i na životní prostředí.