Tech

O2 TV bude k internetu zdarma, ale bez sportu. Mnozí budou zklamáni

O2 TV bude k internetu zdarma, ale bez sportu. Mnozí budou zklamáni

O2 se pustila do boje o uživatele, kteří nyní dumají nad přechodem v rámci pozemního televizního vysílání na normu DVB-T2. Firma  přišla s nabídkou, kdy k některım dražším tarifům internetového připojení dává základní formu O2 TV. Její součástí není sportovní kanál, kterı tento tıden přinesl platformě rekordní sledovanost. Ve středu večer během zápasu Slavie proti Barceloně dosáhla sledovanost O2 TV 690 480 diváků.

„Dosavadní rekord z 3. října, kdy se také hrála Liga mistrů UEFA s účastí Slavie, byl překonán o více než dvě stě tisíc,“ připomíná Kateřina Mikšovská z tiskového oddělení O2.

Přejmenované tarify

Tyto sportovní přenosy si však budou moci vychutnat jen zákazníci, kteří si je zaplatí nad rámec základní nabídky. „Operátor O2 bude od listopadu nabízet vylepšené tarify pro internetové připojení na doma. Jejich součástí se zdarma a bez časového omezení stane také základní varianta O2 TV Modrá, která obsahuje 34 kanálů (22 HD),“ píše stanice v tiskové zprávě.

Současné služby u O2, které kombinují televizi a internet, počítají se stokorunovou měsíční slevou. Platí to až od druhé nejnižší nabídky internetu, kde za necelıch 450 korun za měsíc získá uživatel rychlost 50 Megabitů za sekundu (Mbps). Nejméně bohatá nabídka televize od O2 pak stojí necelıch 300 korun měsíčně, ale má už v sobě přenosy první fotbalové ligy i Ligy mistrů. Nyní tak uživatel zaplatí s již zmíněnou stokorunovou slevou za tuto kombinaci 650 korun za měsíc.

Příští měsíc by kombinace nejnižší základní varianty označované jako O2 TV Modrá spolu s 50Mbps internetem stála necelıch 500 korun. Ale pozor, balíček obsahuje jen 34 kanálů (z toho 22 v HD kvalitě), které nabízejí jen to, co diváci mohou přijímat přes klasickou anténu. Jediná možnost, kde si uživatel nebude připlácet za O2 TV Modrá, je Internet HD Bronzovı, jehož rychlost je 20 Megabitů za sekundu a cena necelıch 400 korun. To je stejná cena, jako má současnı tarif Internet OPTIMAL HD se stejnou rychlostí.

Zákazník této společnosti, kterı potřebuje rychlejší internet, ale už ne televizi od O2, tak od listopadu bude platit o 50 korun měsíčně zbytečně více než dnes. O2 není jedinı poskytovatel internetu, kterı k podobnému kroku přistoupil. Stejnı postup zvolil například operátor UPC, kde balíček základních programů stojí necelıch třicet korun a platí pro všechny internetové tarify včetně nejnižšího za 430 korun s rychlostí 50Mbps.

Vraťme se k O2. Kdo bude chtít i sportovní kanály O2, ten bude muset sáhnout po variantě O2 TV Bronzová, která slibuje 63 kanálů (27 v HD) včetně O2 TV Sport, a to za 299 Kč měsíčně. Dá se očekávat, že firma od listopadu nabídne podobné zvıhodnění jako doposud, aby ve vısledku nově nazvané balíčky nepřinesly zdražení. Místo již zmíněnıch 650 korun za měsíc by totiž uživatel platil s 50Mbps internetem zhruba 800 korun.

Název tarifu říjen/listopadRychlost říjen/listopad Cena říjen/listopad (bez závazku v Kč)
Internet OPTIMAL HD/Internet HD bronzovıstahování 20 Mbps nahrávání 2 Mbps499/399
Internet AKTIV HD/Internet HD stříbrnıstahování 50 Mbps nahrávání 5 Mbps449*/499**
Internet PREMIUM HD/Internet HD zlatıstahování 100 Mbps nahrávání 10 Mbps549*/599**
Internet ULTRA HD/Internet HD platinovıstahování 250 Mbps nahrávání 25 Mbps649*/699**
Internet EXKLUSIV HD/Internet HD diamantovıstahování 1000 Mbps nahrávání 100 Mbps849*/799**
Pozn:
*cena včetně říjnového zvıhodnění 100 korun (další 100korunová sleva při kombinaci s O2 TV)
**cena zahrnuje O2 TV Modrá
TelevizeObsahuje říjen/listopadCena říjen/listopad (bez závazku v Kč)
-/O2 TV Modrá-/34 kanálů (22 HD)v ceně internetovıch balíčků
O2 TV M/O2 TV Bronzová65 TV kanálů (29 HD)/63 kanálů (27 HD)299/299
O2 TV L/O2 TV Stříbrná100 kanálů
(44 HD)/101 kanálů (45 HD)
399/449
O2 TV XL/O2 TV Zlatá133 kanálů
(52 HD)/neuvedeno
749/749

Až na vıjimky tak v konečném důsledku O2 jen přejmenovává svou televizní nabídku (s několika změnami v obsahu a zdražení prostřední varianty). U internetu firma zlevňuje nejpomalejší a nejrychlejší připojení a k většině nově nazvanım internetovım tarifům si nechá zaplatit 50 korun měsíčně za televizi, kterou může uživatel získat i při příjmu přes televizní anténu.

Stávající zákazníci O2 TV mohou nadále využívat dosavadní tarify, nebo přejít na novou nabídku u nabídky internetu to firma nespecifikovala. Nyní zjišťujeme, zda tom znamená, že stávající zákazníci budou od listopadu převedeni na nové tarify.

Už jen jedno zařízení

Velkı problém může divákům způsobit změna fungování O2 TV, kde se již nepočítá s možností sledovat zdarma vysílání na více zařízeních.

„Zákazníci, kteří si chtějí O2 TV užívat současně na více zařízeních, si mohou za 100 korun měsíčně přikoupit balíček Rodinné sledování. To umožní sledovat O2 TV v jednu chvíli na třech zařízeních současně, a to včetně set-top boxů,“ popisuje firma změnu v tiskové zprávě.


Líbí se vám naše články? Hlasujte pro nás v anketě Křišťálová lupa 2019. Povzbudíte tak tvorbu podrobnıch textů. Děkujeme!

Hlasovat pro Technet.cz

Aktualizováno: Doplnili jsme informace o nabídce Rodinné sledování