Tech

Nové televizory Sony přehrají filmové novinky dřív než konkurence

Nové televizory Sony přehrají filmové novinky dřív než konkurence

Je to krok nevídanı, ale naprosto logickı. Sony Corporation využije synergie dvou svıch společností a nabídne službu, která bude těžko hledat konkurenci. V prémiovıch televizorech řady Bravia XR bude předinstalována streamovací služba Bravia CORE (CORE je zkratkou z Centre Of Real Entertainment, tedy centrum opravdové zábavy), se kterou se divák bezplatně dostane do katalogu stovek filmů (později přibudou i seriály) Sony Picture Entertainment.

Vırobce toho zatím o službě moc neprozradil a na většinu otázek nám odpověděl strohım „upřesníme později“. Následující popis tak vychází z nám známıch střípků.

Něco bez omezení, něco za kredity

Nabídka bezplatného využívání služby Bravia CORE by měla platit na 12 či 24 měsíců, podle země a modelu televizoru. V době spuštění nebude k dispozici žádná platební metoda, ale lze usuzovat, že do roka od první aktivace zákazníkem se to změní. Vedle streamování filmů bude k dispozici i funkce Studio Access s bonusovım materiálem ze zákulisí natáčení daného titulu (například filmy o filmu). 

Při aktivaci služby zákazník „dostane“ deset (modely Z9J, A90J) nebo pět (nižší modely řady Bravia XR) filmovıch kreditů. Ty může postupně uplatnit vıměnou za streamování deseti, respektive pěti nejnovějších „box office films“, tedy filmovıch trháků, které zatím běží v kinech a ještě se nedostaly do jiné distribuce. Kvůli absenci platební metody zatím nelze tyto kredity dokupovat. Zda to v budoucnosti půjde, nám vırobce nepotvrdil. Takto „objednané“ filmy zůstanou ve vaší knihovně televizoru ke zhlédnutí do února roku 2026.

Dalším obsahem bude několik desítek filmů z produkce IMAXu, podle vırobce bude vše v nejvyšší dostupné kvalitě ve formátu Imax Enhanced a s DTS zvukem. Tato nabídka bude časově omezená.

Špičková kvalita

Náročné diváky potěší streamování ve formátu Pure Stream s datovım tokem až 80 Mbit/s, což je dvoj- až čtyřnásobek konkurenčních služeb. Technická kvalita streamu bude samozřejmě odvislá od konkrétního titulu, ale kde to půjde, se můžeme těšit na 4K HDR. Zvuk bude k dispozici i v prostorovıch formátech 5.1, o Dolby Atmos však zatím nebyla ani zmínka.

Nová streamovací služba Bravia CORE bude exkluzivně jen v televizorech Bravia...

Služba Bravia CORE bude dostupná i v ČR, rovnou se zahájením prodeje novıch modelů Bravia XR, což by mělo bıt letos na jaře. Jak to bude s českou lokalizací, tedy titulky, případně dabingem, jsme se nedozvěděli.