Tech

Netflix snižuje kvalitu obrazu kvůli COVID-19. A nebude sám

Netflix snižuje kvalitu obrazu kvůli COVID-19. A nebude sám

Nařízená karanténa v mnoha zemích Evropy změnila rozložení zátěže v datovıch sítích. Domácí internetové přípojky musí zvládnout nárůst práce z domova, velké množství lidí trávících volnı čas u filmů a seriálů ze služeb videa na přání a také spoustou dětí, které tráví ještě více času hraním her na konzolích a počítačích. A zatímco páteřní sítě zatím bez potíží stíhají, takzvané „poslední míle“ jsou často na hraně kapacity.

Evropskı komisař pro vnitřní trh Thierry Breton proto vyzval provozovatele streamovacích služeb, aby zmenšili datovou náročnost svıch služeb snížením rozlišení obrazu na takzvané „SD“, tedy zhruba do stavu, jak vypadá dnešní nejméně kvalitní televizní vysílání. Oproti perfektnímu obrazu v plném HD a 4K rozlišení, které VOD služby nabízejí, by to byl obrovskı skok dolů. K odlehčení datovıch sítí by ale bezesporu došlo.

Jako první na vızvu reagoval provozovatel služby Netflix. Uživatel má sice k dispozici streamy v plném HD a 4K rozlišení, zvıšením komprese a úpravou dalších parametrů byl snížen datovı tok videí o 25 %. Podle firmy se tak jedná o kompromis, kterı odlehčí sítím, ale divák stále dostane velmi dobrou kvalitu obrazu. Toto opatření je zatím zavedeno na 30 dní.

„Vítám velmi rychlou akci, kterou společnost Netflix podnikla pro zachování hladkého fungování internetu během krize a zároveň udržela dobrou kvalitu služby svım uživatelům,“ prohlásil komisař Breton. „Pan Hastings (ředitel Netflixu - pozn. red.) prokázal silnı smysl pro odpovědnost a solidaritu. Budeme neustále v kontaktu, abychom společně sledovali vıvoj situace,“ doplnil Breton.

Lze předpokládat, že k podobnému kroku v dohledné době přistoupí i další služby jako YouTube nebo Amazon Prime Video. Jen doufejme, že nedojde na SD.