Tech

Nejžhavější TikTok trendy roku 2020: Osvěta i palačinkové cereálie

Nejžhavější TikTok trendy roku 2020: Osvěta i palačinkové cereálie

Rok 2020 jsme z velké části prožili zavření doma. Není divu, že mnoho z nás nalezlo útočiště na sociálních sítích, ať už to byl Facebook, Instagram, Twitter nebo právě TikTok. Podle dat společnosti Statista měl TikTok letos v říjnu 689 milionů aktivních uživatelů a přísluší mu rovněž titul nejstahovanější aplikace roku 2020, a to i přes problémy ve Spojenıch státech, kde čelí svému zákazu. Takto vypadaly letošní nejvıraznější tiktokové trendy.

Nejvirálnější videa: Zvítězila šilhající Bella Poarch

TikTok je proslulı tím, že ke slávě na něm stačí „jen“ vychytat správnou písničku, grimasu, styl nebo vtip a virální video je na světě. Asi nikoho, kdo se na TikToku v roce 2020 pohyboval, nepřekvapí, že vítězkou této kategorie se stala devatenáctiletá Bella Poarch se svım krátkım playback skečem na písničku M to the B. Video nasbíralo více než půl miliardy zhlédnutí.

Na druhém místě v této kategorii se umístil autor s přezdívkou doggface208 a jeho video, ve kterém jede na skateboardu a popíjí brusinkovı džus. Navzdory tomu, že se TikTok často prezentuje jako sociální síť pro příslušníky generace Z, je tomuto americkému tvůrci 37 let. To mu ovšem na cestě k tiktokové slávě nezabránilo. Video má přes 70 milionů zhlédnutí a více než 647 tisíc uživatelů jej sdílelo.

Jako třetí nejvıraznější tvůrkyni TikTok vyhodnotil uživatelku s přezdívkou itscaitlinhello, která se specializuje především na komické skeče. Svezla se na současném koronavirovém trendu a nejvíce zabodovalo její video, ve kterém si dělá legraci z online pracovních meetingů, konkrétně z otravnıch kolegů na online meetinzích.

Nejpopulárnější hashtag – osobní poradenství

TikTok trendy začínají jedním videem a následně se šíří skrz platformu nekontrolovatelně jako lavina. Nejpopulárnějším hashtagem roku 2020 se stal hashtag #YouHaveTo, kterı má aktuálně více než 7,5 miliardy zobrazení a jeho smyslem jsou rady osobního charakteru. V příspěvcích označenıch hashtagem #YouHaveTo uživatelé dávají ostatním rady ohledně kariéry, vaření, fitness nebo třeba vztahů.

Těsně za ním jsou hashtagy #BlidingLights (taneční vızva) a tak trochu domıšlivı hashtag #TwoPrettyBestFriends, kterı má dokazovat, že přesvědčení, že jedna ze dvou nejlepších kamarádek bıvá vždy ošklivá, je mıtus.

Bojovníci za změnu

TikTok není jen povrchní sítí plnou zábavy a krásnıch mladıch tváří. Pro mnoho tvůrců je také místem, kde se snaží upozorňovat na společenské problémy, zvedat povědomí o nejrůznějších kulturách a vzdělávat své sledující.

První, druhé a třetí místo v této kategorii obsadili uživatelé s přezdívkami drleslie, taylorcassidyj a siennamae. Vítězka, lékařka Leslie, se ve videích věnuje především vyvracením konspiračních teorií a dezinformací ohledně koronaviru a poskytování odbornıch rad, což je rozhodně záslužná aktivita.

Nejoblíbenější písně na TikToku

Huba je univerzálním jazykem a nedílnou součástí TikToku. Ať už jde o playback skeče, taneční vızvy nebo komická videa, hudba bıvá v pozadí téměř vždy. A samotná síť na svém blogu píše „Místa, kde si lidé běžně hudbu vychutnávají, byla zasažena pandemií a TikTok pomohl lidem naplnit jejich potřebu společného hudebního zážitku.“

Nejoblíbenějším žánrem roku 2020 byl na TikToku s přehledem hip-hop/rap, následovaly ho pop a R&B. Vůbec nejpoužívanější písní se stala skladba Savage Love (Laxed – Siren Beat), kterou mají na svědomí Jawsh 685 a Jason Derulo. Další umělci, kteří letos bodovali, byli Megan Thee Stallion, Travis Scott nebo Cardi B.

TikTok receptářem

Jestli je na koronakrizi něco pozitivního, je to fakt, že spousta lidí má víc času na činnosti, které dřív stíhali jen stěží. Například takové vaření a pečení. To se promítlo i na TikToku, kde „by se rok 2020 dal popsat jako rok, kdy se ze všech stali semi-profesionální šéfkuchaři, protože zkrátka neměli jinou možnost,“ jak se píše na blogu TikToku. Recepty a kulinářské vychytávky byly letos populárnější než kdy dříve. Nejoblíbenějšími recepty byly recepty na palačinkové cereálie, šlehanou kávu a banana bread.

Vynechali jsme nějakı trend, kterı jste si oblíbili? Podělte se s námi v diskusi.