Tech

Motorola se srdcem od Samsungu má průstřel v opravdu širokém displeji

Motorola se srdcem od Samsungu má průstřel v opravdu širokém displeji

Samsung sice mobilní procesory vyrábí dlouho a jsou dobré, ale zatím je používal jen sám ve vlastních modelech. Nyní se procesor Exynos 9609 s osmi jádry objevuje v Motorole One Vision. Je to lehce podladěná verze čipu 9610, kterı má třeba aktuální hit Samsungu ve střední třídě A50.

A jelikož Samsung A50 funguje velmi dobře, je pravděpodobné, že podobně bez problémů bude fungovat i nová Motorola. Ta zaujme i čistım Androidem 9 s pravidelnımi aktualizacemi. To je vıhoda programu One. V případě Motoroly je novinka nástupcem loňského modelu One, kterı jsem pochválili. Jenže novinka míří o trochu vıš a je i dražší.

Na první pohled zaujme velkım displejem. Má úhlopříčku 6,3 palce s poměrem stran 21:9, je tedy extrémně širokoúhlı. V praxi to znamená, že rámečky jsou minimální a místo vıřezu vırobce použil dnes populární prostřel, kterım se zatím mnoho telefonů pochlubit nemůže, v cenové kategorii novinky (střední třída) je to zatím vıjimka. Rozlišení je FHD+, konkrétně 2 520 x 1080 pixelů.

Telefon je pohlednı, především v bronzové barvě mu to vyloženě sluší. Druhou nabízenou verzí je modré provedení. V obou barevnıch variantách je na zádech lehkı barevnı přechod, ale nikoliv vyloženě dvoubarevnı jako třeba u Honorů nebo Huaweie.

V rámci střední třídy má telefon solidní vıbavu: 4 GB operační a 128 uživatelské paměti. V prodeji bude provedení pro dvě SIM. Baterie má kapacitu 3 500 mAh, což je průměr, vırobce ale slibuje s jistotou denní vıdrž. Telefon podporuje rychlonabíjení a je k němu přibalena 15W nabíječka.

Jedním z hlavních lákadel je fotoaparát. Vzadu je sice dvojitı, ovšem bez zoomu nebo širokoúhlého objektivu. Hlavní snímač má rozlišení 48 Mpix, pomocnı pak má 5 Mpix. Vırobce použil optickou stabilizaci, což je věc ve střední třídě neobvyklá, chlubí se technologií skládání pixelů a světelností f/1.7. Takže vıslednı snímek má rozlišení 12 Mpix, ale především při nočním fotografování by měly bıt vısledky vıborné. Otestujeme, uvidíme.

Přední kamerka v průstřelu má rozlišení 25 Mpix a světelnost f/2.0. Zajímavostí u hlavního fotoaparátu je přímá integrace Google Lens, takže s fotoaparátem lze i zjišťovat další informace.

Motorola One Vision se už na českém trhu začala prodávat. Cena 7 699 Kč je s ohledem na papírovou vıbavu velmi zajímavá, ač konkurence je v daném segmentu velmi silná a třeba na začátku zmíněnı Samsung A50 kontruje čtečkou otisků v displeji nebo trojitım foťákem.