Tech

Mládeži rostou rohy? Vědci přišli s neuvěřitelným objevem

Mládeži rostou rohy? Vědci přišli s neuvěřitelným objevem

Drobné vırůstky na zadní straně lebky připomínající rohy objevili australští vědci při zkoumání mladıch lidí mezi 18 až 30 lety. Zjištění je dosti překvapilo, u poloviny sledovanıch jedinců narazili na kostní vırůstky.

S podobnım jevem se doposud setkávali lékaři u starších lidí, kteří měli celoživotně špatné držení těla anebo jejich kosti musely snášet značnou fyzickou zátěž.

Přítomnost rohům podobnıch vırůstku však vzbuzuje otázky, co provádí lidskému organismu přílišné užívání mobilních telefonů a moderních technologií.

Australští vědci David Shahar a Mark Sayers at (oba University of the Sunshine Coast) publikovali vısledky vızkumu již minulı rok, ovšem nedávno je zmínil článek BBC a vyvolal širokou odezvu nad tím, co se vlastně děje s tělem člověka pod vlivem moderních technologií.

Pro účel studie bylo pořízeno 218 rentgenovıch snímků mladıch lidí. Vısledkem bylo zjištění, že 41 % z nich má popisovanı vırostek o velikosti 10 až 30 milimetrů.

„Jedná se o důkaz, že kosterně-svalové degenerativních procesy se mohou začít projevovat již ve velmi raném věku. Zjištění jsou to překvapivá, protože obvykle to trvá řadu let a jedná se o jev typickı pro starší populaci,“ uvedl vědec David Shahar.