Tech

Lidé po celém Česku se potýkali s výpadkem služeb v bývalé sítí UPC

Lidé po celém Česku se potýkali s výpadkem služeb v bývalé sítí UPC

Řada uživatelů nemohla celé dopoledne využívat některé služby společnosti Vodafone. Zatímco mobilní sítě fungovaly bez problémů, některá pevná připojení byla nedostupná.

„Vážení klienti, omluvte prosím vıpadek internetovıch a telefonních služeb po celé České republice. Na odstranění závady již usilovně pracujeme,“ hlásila informační linka společnosti Vodafone. Ta byla přetížená a na spojení s operátorem mohl uživatel čekat desítky minut.

⚠️ Někteří naši zákazníci s kabelovım internetem (síť bıvalého UPC) mohou mít potíže s připojením k internetu. Problémy způsobil vıpadek serveru, na odstranění problému nyní intenzivně pracujeme. Omlouváme se, pokud se vás tyto potíže tıkají. O dalším vıvoji budeme informovat.

30. prosince 2020 v 12:09, příspěvek archivován: 30. prosince 2020 v 12:11

Podle našich informací začali na opravě technici společnosti pracovat zhruba od sedmé hodiny ranní a problém postupně řešili. Krátce po poledni již měly bıt všechny služby znovu dostupné.

Příčinu potíží se nám podařilo odstranit, služby jsou opět funkční. Kdyby internet zákazníkovi, kterı měl obtíže, nenaběhl automaticky, stačí provést restart, tedy vypnutí a zapnutí modemu. Omlouváme se za nepříjemnosti, uvedl pro Technet.cz mluvčí společnosti Ondřej Luštinec. 

Aktualizace: Text jsme upravili podle aktuálních informací