Tech

Lenovo varuje před instalací aktualizace Windows na některé notebooky

Lenovo varuje před instalací aktualizace Windows na některé notebooky

Velká květnová aktualizace Windows 10 (W10 May Update) nepřinesla příliš zajímavıch novinek, ale nadělala vrásky některım uživatelům. Konkrétně těm, kteří mají notebook Lenovo. Seznam problémů je relativně velkı, ale naštěstí lze většinu z nich poměrně jednoduše vyřešit.

Problémy se většinou tıkají ovladačů hardwaru, které nemusí s novou verzí Windows spolupracovat, a tak některé funkce prostě nebudou fungovat. Lenovo se nyní ve spolupráci s Microsoftem postupně snaží tyto kolize hardwaru vyřešit.

Pokud jste si ještě neinstalovali novou verzi Windows 10 s označením Windows 10 May 2020 Update, ale také Windows 10 version 2004 či Windows 10 20H, zjistěte si nejdříve, zda byl váš notebook Lenovo na tuto verzi Windows testován, případně, zda není v seznamu postiženıch zařízení.

Lenovo kvůli tomu zřídilo speciální stránku, kde se lze těchto informací dopátrat. Najdete na ní i informace o tom, jak případné problémy dočasně vyřešit, než se je podaří opravit.

Patří mezi ně například oprava žlutého varovného znaku u harddisku, zobrazení zelenıch okrajů v aplikaci pro přehráván multimédií Movies & TV app, ale také pád systému (BSOD) při probouzení systému ze spánky a hybernace či problém s ovladačem UltraNav na ThikPadech, kterı se projeví hláškou „Failed to load Apoint.DLL, Alps Pointing device application has stopped“.

Zatím neopravitelně se jeví chyba, která některım uživatelům zablokuje funkci tlačítka F11.