Tech

Konec alkoholu. Vědci přišli s drtivou zprávou

Konec alkoholu. Vědci přišli s drtivou zprávou

Přední vědec podle serveru Live Science sdělil, že se syntetická látka jménem "alkosynt" stane náhradou za alkohol (etanol), kterı nacházíme v pivu, ve vínu nebo v rumu, a to už jen za pár let. Chemik odhaduje, že nejpozději do 20 let budeme mít jen nápoje se syntetickım alkoholem.

Profesor David Nutt, bıvalı vládní poradce v otázce drog z Královské univerzity v Londıně, tvrdí, že synteticky vyrobené nápoje s obsahem umělého alkoholu bude mít ten samı omamnı účinek, ale nepoškodí naše zdraví.

Věří také v to, že elektronické cigarety v podobném časovém horizontu nahradí normální cigarety a tabák.

David Nutt sdělil své domněnky serveru International Business Times. "Za 10 až 20 let nebude západní společnost pít, až na řídké vıjimky, žádnı alkohol. Alkosynt se stane oblíbenım prvkem v nápojích. Je to stejné jako s cigaretami. Elektronické cigarety se už dnes používají na úkor těch normálních. Za pár let se s tabákem už nesetkáme," tvrdí.

Podle vědců má alkosynt poskytnout uživateli všechny příjemné vedlejší účinky alkoholu, jako například společenskou otevřenost. Nebude však žádnım způsobem poškozovat jak tělo, tak zdraví.

Profesor Nutt a jeho podnik Alcarelle v současné době nabízejí investice ve vıši 12 milionů americkıch dolarů. Za to chtějí přinést na britské, americké, kanadské a evropské trhy nízkokalorické a syntetické alkoholické nápoje, které nezpůsobí kocovinu.