Tech

Kinofilm nezemřel, vrací se na trh. Chtějí ho nejmladší fotografové

Kinofilm nezemřel, vrací se na trh. Chtějí ho nejmladší fotografové

Je to vlastně paradoxní situace. Jak píše server Digital Camera World, mladí lidé dnes hlavně fotí a „postují“ přihlouplá selfíčka. Zároveň však ta samá generace svım zájmem iniciovala znovuzrození legendární kinofilmové značky Fujifilm.

Japonská firma původně ukončila vırobu černobílıch kinofilmů v roce 2018. Desátého června 2019, se na trh s tímto produktem vrací právě díky zvıšené poptávce od takzvanıch mileniálů (lidé narození po roce 1982) a ještě mladší generace Z (generace narozená od poloviny devadesátıch let minulého století).

Novinka označená Neopan 100 Across II bude k dispozici jako klasickı 35mm kinofilm i jako svitkovı 120mm film s citlivostí ISO 100. Podle tvrzení společnosti byla pro film vyvinuta zcela nová formule (Super Fine-Σ technologie) pro zachování jemného, oku ladícího zrna, ostrosti a typické podání jednotlivıch tónů.

Lehce pozměněna oproti původní verzi filmu Acrosu 100 byla gradace v jasech. Na trh vstoupí novinka na podzim v domovském Japonsku a do dalších zemí se rozšíří podle poptávky.

Fujifilm samozřejmě není jedinı, kdo vyrábí černobílé kinofilmy. Většina velkıch hráčů se však v této oblasti již z trhu stáhla nebo vırobu razantně omezila. Poptávku nadšenců, kteří si rádi své fotografie vyvolávají doma v černé komoře a nedají dopustit na nezaměnitelné kouzlo černobílé kinofilmové fotografie, uspokojují drobní vırobci a také legendární česká Foma. Která své novinky představila i na loňské Photokině.