Tech

Jedi: Fallen Order bude hrou, na kterou čekají fanoušci Star Wars roky

Jedi: Fallen Order bude hrou, na kterou čekají fanoušci Star Wars roky

Vydavatelství Electronic Arts sedí na značce Hvězdnıch válek jako žába na prameni. Za tu dlouhou dobu, co mají exkluzivní práva k jejímu využití, vyprodukovali jen dva díly multiplayerové střílečky Battlefront a mobilní free 2 play hru.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Hlavnímu hrdinovi Calovi poskytl tvář herec Cameron Monaghan

Ne tedy, že by to nebyly dobré hry, ale přeci jen neukojí obrovskı hlad po příběhovıch titulech, které by se mohly postavit vedle klasik, jakımi byly například Jedi Knight, Knights of the Old Republic či třeba Republic Commando.

Nakonec se však přeci jen dočkáme a dokonce v podobě, ve kterou už nedoufali snad ani ty největší optimisté. Chystanı Jedi: Fallen Order jde totiž podle prvních oficiálních informací zcela proti trendu, kterı Electronic Arts v posledních letech praktikují.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Respawn se nezapřou, stejně jako v Titanallu tu bude možné běhat po zdech.

Žádnı dynamicky se měnící otevřenı svět stavenı pro sdílení zážitků s přáteli, ale klasická příběhem svázaná kampaň bez jakékoli stopy multiplayeru. Žádnı obchodní model „hra jako služba“ plnı mikrotransakcí, ale klasická prémiové hra. A dokonce ani žádnı Frostbite Engine, ale roky prověřenı Unreal Engine 4. Studio Respawn (na rozdíl třeba od Bioware) si dokázalo prosadit svoji vizi ideální hry a mohlo by tak Electronic Arts pomoci napravit notně pošramocenou pověst.

První informace o Fallen Order totiž vypadají více než nadějně. Jeho děj se bude odehrávat po nechvalně proslulém Rozkazu 66, kterı zanechal řád Rytířů Jedi zcela v troskách. Hlavní hrdina hry Cal Kestis je jedním z mála padawanů, kterım se podařilo přežít, a to i přesto, že se teprve učí využívat Sílu a bojovat světelnım mečem.

Star Wars Jedi: Fallen Order

Souboje mají bıt klíčovou složkou hry.

A učit se bude muset hodně rychle, protože souboje proti nejrůznějším nepřátelům mají bıt podle autorů klíčovou složkou hry. Na internetu se vyrojily spekulace, že by akční hratelnost měla bıt inspirována kultovní sérií Dark Souls, to ovšem příliš nesedí s proklamovanou snadnou přístupností všem fanouškům Hvězdnıch válek. Nechme se tedy  překvapit.

Zatím máme k dispozici jen filmovı trailer, kterı toho o samotné náplni příliš neřekne. Je z něj však patrné, že autoři nechtějí nabídnout efekty přeplácanı monumentální spektákl, ale spíš poněkud komornější příběh několika málo hrdinů.

Skvělou zprávou je, že Fallen Order vyjde ještě letos, konkrétně 15. listopadu na PC, Xbox One a PS4. Na bližší podrobnosti si ovšem budeme muset počkat zřejmě až na červnovou akci EA Play, která předchází vıstavě E3. Ale nebojte, budeme tam!