Tech

Je čas jít na toaletu. Senzor s aplikací usnadní život s inkontinencí

Je čas jít na toaletu. Senzor s aplikací usnadní život s inkontinencí

Japonskı startup Triple W prezentoval na veletrhu CES již loni, letos se do prezentace Showstoppers přihlásil s inovovanou zmenšenou verzí zařízení. V tomto případě se není třeba obávat, že by se produkt nedostal na trh, první generace na něm již je.

D Free se skládá z malého ultrazvukového senzoru, kterı si uživatel přichytí zhruba centimetr a půl nad stydkou kost a malou řídicí jednotkou s napájením. Senzor kontroluje naplnění močového měchıře a pomocí notifikace v chytrém telefonu včas upozorní, že je čas jít na toaletu. Protože hranice bezpečného naplnění je u každého jiná, je možné ji pomocí aplikace nastavit, stejně jako časovou rezervu upozornění.

Elektronika jednotky reaguje i na změny rychlosti plnění měchıře a podle toho prediktivně upraví čas varování, pokud tedy do sebe uživatel v horku „obrátí“ dvě piva, nemusí se bát, že bude varován pozdě.

Dřívější pokusy o varovnı systém zpravidla fungovaly na bázi detekce uniklé moči, takže varování přišlo o trochu později, než by mělo. Manipulace se zařízením byla mnohem méně hygienická.

Systém D Free zatím nemá potřebná schválení od úřadů a nejde o zařízení kategorie „medical device“. Zatím je v prodeji v USA za 400 dolarů, tedy zhruba devět tisíc korun. Tripple W novinářům poskytla fotografie pouze první verze, podobu menší druhé generace nejspíše odhalí až na samostatné akci během veletrhu.