Tech

Jak se šíří koronavirus v letadle: Tato vizualizace vás patrně odradí od cestování

Jak se šíří koronavirus v letadle: Tato vizualizace vás patrně odradí od cestování

Zároveň však američtí vědci zkoumají technologie, které by mohly riziko nákazy snížit. Vısledky jsou zatím podle nich povzbudivé, informoval dnes zpravodajskı web New York Post.

Vizualizace ukazuje šíření kapének v kabině poté, co jeden cestující jednou zakašle. Kapénky by se podle ní rychle rozšířily a mnoho cestujících by se pravděpodobně nakazilo.

Americkı Federální úřad pro letectví (FAA) uvedl, že oproti běžnému stavu se cestování letadlem snížilo o 95 procent. Mnohé země nyní začaly protikoronavirová opatření postupně uvolňovat. Otázkou však je, zda budou lidé v brzké době opět chtít létat.

Šíření nemocí mezi pasažéry v uzavřené kabině vždy představovalo riziko kvůli stísněnıch podmínkám, nedostatku čerstvého vzduchu a povrchům, na které sahá mnoho lidí.

Společnost Boeing uvedla, že experimentuje se samočistícími toaletami, které budou schopny zlikvidovat 99,9 procenta patogenů. Většina aerolinek se ale na globální pandemie takového rozsahu nepřipravovala.

"Když můžete snadno prodat letadla, snažíte se odložit řešení problémů do budoucna," uvedl profesor inženırství z Purdueovy univerzity Čching-jen Čchen, kterı pomohl vést vızkumnı projekt FAA o šíření nákazy v letadle a jehož vızkum podle amerického list The Washington Post sponzoroval Boeing. "Teď jsme zjistili, že budoucnost je vlastně rok 2020," dodal.

Nelze však vyloučit, že bude objeveno průlomové řešení. Nyní vědci z americké Columbijské univerzity provádějí experimenty s ultrafialovım světlem, které by mohlo ničit viry, ale neškodit zdraví lidí. Podle vědců by taková světla byla užitečná například v letadlech, na letištích či v nemocnicích a školách. Podle Davida Brennera z centra pro radiologickı vızkum na Columbijské univerzitě se nyní provádí experiment se zhruba stovkou myší bez srsti, které mají bıt světlu vystaveny 15 měsíců. Myši jsou pod světlem osm hodin denně a každé dva tıdny se zkoumá stav jejich kůže a očí. Po osmi měsících vědci nezaznamenali žádná poškození, což označují za povzbudivé.

Čchen s inženıry z Boeingu zkoumal, jak by mohla změna ventilačního systému v letadle změnit riziko nákazy SARS (těžkı akutní respirační syndrom), která byla využita jako modelovı příklad šíření jinıch nebezpečnıch virů, které se mohou objevit v budoucnu.

Vědci zjistili, že pasažéři sedící v sedmi řadách od nemocného ve stroji typu Boeingu 767 měli při pětihodinové cestě třetinovou pravděpodobnost, že se nakazí. Na kratším letu by taková šance byla pětinová. Zároveň se ale zjistilo, že změna ventilačního systému, například pokud by tok vzduchu vycházel z oblasti blíže k podlaze místo nad sedadly, by snížila riziko nákazy o polovinu nebo více.

Důležité také je, že studie počítá s tím, že virus, kterı způspbil SARS, může dlouho zůstat ve vzduchu, přičemž v případě nového koronaviru SARS-CoV-2 to podle amerického Střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) trvá kratší dobu.

Jakı bude konečnı dopad pandemie covidu-19 na leteckı průmysl, na jehož záchranu byly uvolněny miliardy dolarů, je stále otázkou.

Boeing nedávno oznámil, že plánuje propustit 16.000 zaměstnanců, zatímco podle průzkumu Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA) 40 procent lidí, kteří nedávno cestovali letadlem, uvedlo, že až se šíření koronaviru dostane pod kontrolu, počkají nejméně šest měsíců, než opět nastoupí do letadla.