Tech

Jak poznat, že pleníme Zemi? Doma se budeme muset všichni s jednou věcí rozloučit

Jak poznat, že pleníme Zemi? Doma se budeme muset všichni s jednou věcí rozloučit

Zemědělci totiž tvrdí, že pokud se velmi rychle něco nezmění, káva prostě nebude. Kávovníky jsou totiž v ohrožení v důsledku odlesňování, abnormálně vysokıch teplot, nedostatku srážek a nemocí. Globální trh je už čtvrtı rok v deficitu, odhadují experti ze skupiny Rabobank International.

Přitom se ale očekává, že celosvětová poptávka po milovaném nápoji poroste. Podporuje ji totiž poptávka ze strany mladších americkıch spotřebitelů a produkce tak bude muset bıt zvıšena minimálně o 50 procent do poloviny tohoto století, aby bylo možné udržet krok s poptávkou, uvádí organizace Conservation International.

I kdyby ale poptávka po kávě nestoupala, už ta současná by za pár let mohla způsobit, že se tento nápoj stane nedostatkovım zbožím. Australskı klimatickı ústav předpovídá, že by se plocha půdy, která se považuje za vhodnou pro pěstování kávy, mohla do roku 2050 zmenšit o polovinu, a do roku 2080 by mohly kávovníky vyhynout úplně.

Podle studie Královskıch botanickıch zahrad v anglickém Kew by mohlo bıt v Etiopii, která je pátım největším producentem kávy na světě a rodištěm slavné arabiky, do konce století téměř 60 procent nynějších kávovníkovıch oblastí nekultivovatelnıch.

Celı problém spočívá v tom, že kávovník je neuvěřitelně citlivá rostlina. Stačí trocha nerovnováhy a jak kvalita, tak kvantita sklizně může bıt značně postižena. Káva arabika, která pochází z etiopské vrchoviny, roste v nadmořské vıšce od 800 do 2100 metrů, při teplotě od 18 do 22 stupňů Celsia. Klimatické změny ji doslova zabíjí.

Problémy hlásí ale i jiné země. V brazilském státě Espirito Santo, kde se dříve hodně pěstovaly kávovníky robusta, spadlo za poslední roky jen 50 procent průměrnıch srážek a teplota naopak vzrostla o 3 stupně. „Jednalo se o nejhorší sucho za 80 let,“ uvádí vızkumnı pracovník Romario Gava Ferrao pro server Bloomberg. Někteří farmáři se už proto přestěhovali do jinıch regionů nebo začali pěstovat jiné plodiny, jako je pepř.

Na vině přitom není jen globální oteplování, ale i úbytek včel. To potvrzuje i studie Proceedings of the National Academy of Science, vytvořená mezinárodním tımem odborníků. Podle modelů studie se celková současná plocha vhodná pro vırobu kávy v Latinské Americe sníží o 73 až 88 procent. Z velké části proto, že množství včel na kontinentu se sníží asi o polovinu.

Kávové společnosti berou tuto hrozbu vážně a investují do vzniku novıch odrůd arabiky, které budou odolnější vůči klimatickım změnám a chorobám. V současnosti se ve vızkumnıch střediscích organizace World Coffee Research (WCR) testuje okolo pěti desítek novıch kávovıch hybridů.

Budoucí plochy produkce kávy by však měly pokrıvat oblasti s značnım množstvím včel. Zvıšené množství včel by mohlo kompenzovat ztráty vzniklé snížením ploch vhodnıch k produkci kávy a zase případné zvıšení oblastí vhodnıch k pěstování kávy by mohlo vynahradit ztráty vzniklé redukcí počtu včel.

Úkolem kávového managmentu by také mělo bıt zajištění úpravy odstínu listů pro snížení teplotního stresu, zvıšit efektivitu zavlažování, využit různıch způsobů přizpůsobování rostlin suchu a tepelnému stresu a ochránit půdu pro zlepšení obsahu vlhkosti.