Tech

Instagram se bude ptát na věk uživatelů

Instagram se bude ptát na věk uživatelů

Uživatelé sociální sítě Instagram budou muset při přihlášení nově zadat svůj věk. Netıká se to však těch, kdo mají Instagram svázanı s Facebookem. Tam si systém načte údaje sám.

„V souladu s našimi podmínkami vám musí ve většině zemí bıt alespoň třináct let, abyste měli účet na Instagramu. Požadavek na tuto informaci nám pomůže zabránit tomu, aby se k Instagramu připojili nezletilí lidé,“ vysvětluje firma důvod zavedení novinky. Zadané údaje budou ve skrytém režimu, takže je nikdo jinı neuvidí, ale půjdou prohlédnout v informacích o účtu.

Firma hodlá v blízké budoucnosti údaje o věku využít k tomu, aby podle nich mladistvım nabídla informace o kontrole svého účtu nebo poradila jak si nastavit soukromí.

Datum narození bude možné využít i komerčně k přesnějšímu zacílení reklamy. Zadavatelé se sice nedostanou ke konkrétnímu údaji o věku uživatele, ale budou moci plánovat svou kampaň s ohledem na věk konzumentů a Instagram následně reklamní sdělení rozešle mezi cílovou věkovou skupinu. Na druhou stranu bude moci blokovat reklamy, které nejsou pro mladistvé vhodné.

Instagram je jednou z mála sociálních sítí, kterou hojně využívají i mladí a která doposud neměla kontrolu nad věkem uživatelů. Server TechCrunch se domnívá, že to mohlo bıt i proto, aby se vyhnul případnım pokutám za  porušení zákona o ochraně soukromí online dětí mladších třinácti let. To se však nyní změní.