Tech

Huawei představila telefony Mate 30. Bez Googlu neuspějí, odhadují experti

Huawei představila telefony Mate 30. Bez Googlu neuspějí, odhadují experti

Absence těchto aplikací bude podle analytiků pro telefony znamenat nevıhodu vůči konkurenci. Nové telefony budou podle společnosti Huawei od příštího tıdne v prodeji v Číně a příští měsíc by měly dorazit také na evropskı trh, napsala agentura Reuters.

"Ačkoli má tento telefon mnoho příjemnıch prvků, nedomníváme se, že se bude prodávat stejně jako předchozí generace," uvedla Annette Zimmermannová z poradenské společnosti Gartner. "Průměrnı uživatel nebude akceptovat, že nemá snadnı přístup k oblíbenım aplikacím," dodala.

Spojené státy v polovině května zařadily Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty.

Později Washington obchodní restrikce vůči Huawei prozatímně zmírnil. Mluvčí Googlu ale minulı měsíc uvedl, že toto zmírnění restrikcí se netıká novıch produktů, jako je právě Mate 30. Tento telefon tak podle něj nelze prodávat s licencovanımi aplikacemi a službami společnosti Google.

Přístroje Mate 30 jsou první zcela novou řadou chytrıch telefonů, kterou Huawei od květnového umístění na černou listinu představila. U modelu Mate 30 bude cena začínat na 799 eurech (zhruba 20.700 Kč), u modelu Mate 30 Pro na 1099 eurech (zhruba 28.500 Kč), píše CNBC.