Tech

Huawei má problémy i v počítačích. Omezuje výrobu a ruší nový notebook

Huawei má problémy i v počítačích. Omezuje výrobu a ruší nový notebook

Firma Huawei Technologies využívá ve svıch noteboocích operační systém Windows americké společnosti Microsoft, čipy americké firmy Intel a řadu dalších komponent třetích stran jako všichni vırobci.

Problémy, které kvůli restrikcím od americkıch firem postihly nejdříve části čínské firmy, vyrábějící infrastrukturu pro mobilní sítě a mobilní telefony, mají vliv i na divizi počítačů. Nedávno například společnost Microsoft ze svého obchodu odebrala notebooky Huawei. Podle deníku The Wall Street Journal se tyto problémy projevily i u vıroby notebooků. Firma přitom přišla se svım prvním notebookem teprve před několika lety.

Americké tajné služby podezírají Huawei ze spolupráce s čínskou rozvědkou, firma to však dlouhodobě popírá. Spojené státy v polovině května zařadily Huawei na černou listinu, což znamená, že americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty.

Šéf spotřebitelské divize Huawei Richard Yu televizi CNBC řekl, že firma odložila zahájení prodeje nového notebooku na neurčito. Dodal, že pokud by podnik zůstal delší dobu na černé listině, pak by se tento notebook nemusel nikdy dostat na trh.

Společnost Huawei už v úterı signalizovala, že americké restrikce mají negativní dopad na odbyt jejích chytrıch telefonů. „Kdybychom se nesetkali s ničím neočekávanım, stali bychom se ve čtvrtém čtvrtletí světovou jedničkou. Nyní si ale musíme počkat o něco déle, než se nám to podaří,“ uvedl šéf strategie podniku Šao Jang.