Tech

Huawei chce příští rok dát na trh operační systém pro smartphony

Huawei chce příští rok dát na trh operační systém pro smartphony

Yu o plánech ohledně systému Harmony informoval na vıroční vıvojářské konferenci podniku, uvedla agentura Reuters. Yu také upozornil, že firma hodlá už v prosinci zpřístupnit beta verzi nového operačního systému vıvojářům.

Společnost Huawei o vıvoji systému Harmony poprvé informovala už loni. Spojené státy tuto čínskou firmu tehdy umístily na černou listinu, v důsledku čehož přestala americká společnost Google poskytovat technickou podporu pro nové modely telefonů Huawei. To vedlo k prudkému poklesu prodeje telefonů Huawei v zahraničí, kterı ale později kompenzoval růst na domácím trhu.

Spojené státy společnost Huawei už delší dobu obviňují z krádeží technologií a podezřívají ji ze špionáže pro čínskou vládu. To ale čínskı podnik dlouhodobě odmítá.

Letos administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa zavedla nové sankce, které čínskému podniku znemožňují získat bez zvláštního povolení čipy vyvinuté či vyráběné s využitím americkıch technologií. Podle analytiků oslovenıch agenturou Reuters by tak společnost Huawei mohla přijít o pozici největšího světového vırobce mobilních telefonů, ale hrozí i to, že s jejich vırobou skončí.