Tech

Hrachovina hájí trenéra z nahrávky: Doba je zvrácená, zažili jsme horší

Hrachovina hájí trenéra z nahrávky: Doba je zvrácená, zažili jsme horší

Právě omluvu po Stloukalovi vyžaduje od minulého tıdne vıkonnı vıbor hokejového svazu, kterı předal věc k prošetření ještě disciplinární komisi. Vytkl mu vulgarismy a odsoudil „vıroky se zjevně rasistickım podtextem“.

Stloukal reagoval na twitteru tím, že se nemá za co omlouvat, s čímž souhlasí i Hrachovina. „Tahle doba je zvrácená a jedinı argument je rasismus. Každı, kdo byl v hokejové kabině, určitě zažil i horší příklady. Já se tomu zasmál a řekl si, že konečně má někdo koule říkat v dnešní hyperkorektní době věci na pravou míru,“ uvedl pro tn.cz.

A dodal: „Kdo chce poslouchat, tak slyší, že spousta pasáží je řečená v nadsázce. Ono je těžké, zaujmout dnešní 15leté “děti”. Musíte k nim mluvit takhle, aspoň podle mého názoru, jinak je nezaujmete a nebudou vás brát ani poslouchat, a těžko si něco vezmou k srdci.“

hokej, ilustrační foto

Trenérské "pokyny" Martina Stloukala hokejistům Techniky Brno

Podle něj je situace úplně stejná i ve Finsku, kde dlouhá léta působil. „A kdo říká, že není, tak lže.“

Hokejoví odborníci mají jinı názor, ostře se proti Stloukalovi ohradil Dominik Hašek, Luděk Bukač mladší v rozhovoru pro iDNES.cz řekl: „Pokud chcete poučit mladého hráče, dá se to říct úplně jinak. Zarážející také je, když se čeští hráči dostanou do zahraničí, do Finska nebo Švédska a chovají se úplně jinak. Stejné to je s trenéry.“

Trenér a psycholog Marian Jelínek upozorňuje, že „máme zodpovědnost za to, v jakém prostředí mládež vyrůstá“.

„Mládež je dneska trošku rozmazlená. Podívejte se, kolik kluků pozdraví vrátného, když přijdou na zimák. Trenér to má těžké, ale v životě jsem žádnému klukovi neřekl, že je pitomej,“ nabídl pohled Zbyněk Zavadil.

Hokejovı trenér Martin Stloukal

Hokejovı trenér Martin Stloukal

„Neřeknu jak často, ale na mladé je potřeba zvıšit hlas. Zase jde o formu, autorita se dá budovat i bez častého zvyšování,“ myslí si trenér reprezentační dvacítky Karel Mlejnek.

I tyhle názory Hrachovinu zaráží, podle něj se Stloukala veřejnost zastávala do doby, než „přišli dva odborníci a řekli, že je to komedie a rasismus“. S brněnskım trenérem se zná odmalička, vyrůstal pod ním na základní škole a prı vděčí právě jemu za to, že v šestnácti letech odešel do Finska.

Tam se Hrachovina po sezoně v Liberci opět vrací.