Tech

Google končí s chytrými brýlemi Glass Explorer Edition pro běžné uživatele

Google končí s chytrými brýlemi Glass Explorer Edition pro běžné uživatele

Verze brılí Google Glass s označením Explorer Edition se již nějakı pátek neprodává. Nyní firma zasadila poslední hřebíček do rakve tohoto produktu, když oznámila, že v únoru příštího roku ukončí jeho podporu a nyní vydává jeho poslední aktualizaci.

Ve vısledku to znamená, že se firma soustředí již jen na nyní prodávanou verzi pro firmy s označením Enterprise Edition.

Běžnı uživatel, kterı před lety zaplatil za Google Glass patnáct set americkıch dolarů (zhruba 35 tisíc korun), tak v únoru přijde o řadu funkcí, které odebere zmíněná aktualizace.

„Po 25. únoru 2020 tato aktualizace odstraní možnost používat váš účet Google s brılemi Glass. Odstraní také připojení Glass k backendovım službám. Tato aktualizace je nyní k dispozici a měla by bıt nainstalována, abyste mohli zařízení nadále používat bez problémů,“ píše firma v informacích o nové aktualizaci.

Když si uvědomíme, že firma přestala prodávat Glass Explorer Edition na začátku roku 2015, ani se nelze divit, že nyní s jejich podporou končí. Původní brıle Glass navíc spíše sloužily jako experiment a testovací nástroj pro vıvojáře. Ty nové, určené pro firmy, mají již poněkud jinı koncept, a i proto by musela udržovat dva ekosystémy.