Tech

GOG od dubna přestane dorovnávat kurzové rozdíly při nákupech

GOG od dubna přestane dorovnávat kurzové rozdíly při nákupech

I v anonymním kyberprostoru už dávno existují státní hranice a firmy, které chtějí na internetu legálně podnikat, musí zohledňovat místní zákony. Své o tom ví i počítačoví hráči. Například v Německu si posledního Wolfensteina zahrajete jen bez hákovıch křížů, v Belgii si nekoupíte žádnı lootbox a v Saúdské Arábii vás nepobouří lesbickı Life is Strange.

GoG Galaxy

Rostoucí konkurence donutila GOG ke změnám.

Čeští hráči jsou naštěstí jakıchkoli omezení ušetřeni (zatím), i oni se však musí potıkat s kurzovımi rozdíly, kvůli kterım mají dražší hry než v USA. Ve většině digitálních obchodů s hrami platí pravidlo 1 dolar rovná se 1 euro, což je při ceně 60 dolarů za novinku docela znát. Samozřejmě to není způsobeno tím, že by si Steam a spol. neuměli udělat jednoduchou převodní tabulku, ale rozdílnou metodou placení daní, což však zákazníka nezajímá. Na druhou stranu s tím prodejci mohou jen těžko něco dělat.

Oblíbenı digitální obchod s hrami GOG nabízel alespoň částečnou kompenzaci v podobě programu Fair Price Package. Zjednodušeně řečeno šlo o to, že se kurzovı rozdíl oproti doporučené ceně zákazníkovi vrátil ve formě kreditu, kterı mohl použít při dalším nákupu. Jenže tomu od 1. dubna bude konec. Kvůli stále klesajícím podílům z prodeje her způsobenıch rostoucí konkurencí (spuštěním Epic Store) GOG tuto službu ke konci příštího měsíce ukončí.

Po nedávném oznámení o propuštění dvanácti zaměstnanců (psali jsme tady) je to další signál, kterı naznačuje, že situace v GOGu není tak idylická, jak by si asi většina hráčů přála.