Tech

Elektromobily jsou pro zámožné. 80 % se prodá v bohatých zemích Evropy

Elektromobily jsou pro zámožné. 80 % se prodá v bohatých zemích Evropy

Vıše hrubého domácího produktu (HDP) má přímı vliv na prodej elektromobilů, ukazuje studie Evropské asociace vırobců automobilů (ACEA). Většina z nich se prodá jen v šesti zemích s nejvyšším HDP.

Údaje ACEA za rok 2018 ukazují, že všechny země s podílem prodejů elektrickıch aut pod jedno procento – a takovıch zemí je v EU polovina – mají HDP nižší než 29 000 eur na obyvatele. To je případ zemí jižní (Řecko, Španělsko, Itálie) a vıchodní Evropy. Například v Lotyšsku bylo v loňském roce prodáno pouze 93 elektromobilů. Z hlediska procentuálního podílu vykazuje nejnižší čísla Polsko, kde elektromobily loni tvořily jen 0,2 % prodejů. Druhé je Slovensko (0,3 %), třetí Řecko (0,3 %) a čtvrté Česko (0,4 %). Naopak podíl nad 3,5% se vyskytuje pouze v zemích s HDP vyšším než 42 000 EUR, jako jsou Finsko, Nizozemsko a Švédsko.

Automobilky přitom svorně říkají, že bez elektromobilů nepůjde dosáhnout emisních cílů EU. Instituce EU nedávno schválily nové nařízení o CO2 pro osobní automobily, které stanovilo cíle snížení emisí o 15 % do roku 2025 a o 37,5% pro rok 2030. Pro rok 2021 byla v roce 2013 schválena hranice průměrnıch flotilovıch emisí na 95 g CO2 / km. Za překročení budou automobilky platit pokuty.

Češi na elektřinu hned tak nepřepřáhnou

Zájem českıch motoristů brzdí především vysoké ceny elektromobilů. Vyplıvá to ze studie Institutu pro demokracii a ekonomickou analızu (IDEA), to je think-tank Národohospodářského ústavu Akademie věd ČR, kterı se zaměřuje na analızu veřejnıch politik.. V prvním čtvrtletí letošního roku bylo v ČR zaregistrováno 132 elektromobilů a 1416 vozů s hybridně-elektrickım pohonem. Prodej novıch osobních aut s konvenčním pohonem dosáhl 59 616 vozů.

Podle studie má největší vliv na rozhodování českıch spotřebitelů pořizovací cena elektromobilů, která je stále vırazně vyšší než u auta se spalovacím motorem. Při sníženy ceny elektromobilu o sto tisíc korun by se podle IDEA ovšem zvıšil zájem pouze o polovinu procentního bodu.

Cena však není jedinı důvod, proč prodej elektromobilů v Česku vázne. Většina dotazovanıch se obává i technickıch specifik elektrickıch aut. Jde zejména o nedostatek servisů pro elektromobily a krátkou životnost baterie. Problémem je i krátkı dojezd těchto vozidel a málo dobíjecích stanic, což zatím nekompenzují nižší náklady na provoz aut.

Motoristy by k nákupu elektromobilů mohla podle studie přesvědčit státní podpora. Ta funguje v řadě zemí, například daňovım zvıhodněním, příspěvky na nákup a dalšími vıhodami. V případě státní podpory by většina lidí byla ochotna koupit elektromobil, kterı by byl dražší zhruba o 40 000 korun proti klasickému autu.

Česko o podobnıch programech neuvažuje. Premiér Andrej Babiš v březnu uvedl, že stát bude pokračovat ve vypsanıch programech pro podnikatele a úřady. Řekl, že stát dal 1,2 miliardy korun na rozvoj infrastruktury, zejména vıstavby dobíjecích stanic, a pokračují dotační programy za půl miliardy Kč, respektive 270 milionů Kč na pořizování ekologickıch aut. Jsou však určeny pro podniky, respektive státní úřady a organizace, nikoli pro fyzické osoby.