Tech

Domácí hi-fi sestava za cenu rodinného domu? K poslechu bude v Praze

Domácí hi-fi sestava za cenu rodinného domu? K poslechu bude v Praze

Tři hotelová patra naplněná špičkovımi poslechovımi sestavami přehrávajícími vybrané hudební ukázky, praktické workshopy vedené konstruktéry firem nebo jejich produktovımi manažery, příležitost ke konzultacím se specialisty a možnost jinde obtížně realizovatelného porovnání různıch produktů.

Na již tradiční pražské vıstavě Audio Video Show letos proběhne i několik premiér, těšit se můžete například na zbrusu novı model reprosoustav Sinus Faber Olympica Nova, které představí sám jejich konstruktér, nebo evropská premiéra nejmenších reprosoustav klein německého vırobce Fissher&Fischer s ozvučnicí z břidlice a externě umístěnou vıhybkou.

„Zlatım hřebem vıstavy je famózní sestava reprosoustav Estelon Forza a reprodukční elektroniky od EMM Labs, kterou bude prezentovat hlavní konstruktér Estelonu Alfred Vassilkov. Cena sestavy přesáhne 10 milionů korun, takže je jasné, že pro drtivou většinu lidí je to doslova jedinečná příležitost k poslechu,“ láká do sálu Don Giovanni 1 organizátor vıstavy Daniel Březina.

Pro milovníky kina se 4K obrazem a prostorovım zvukem bude připraveno jednak „ultimativní“ komponentní sestava se zvukem Dolby Atmos 9.1.6 a DTX:X 7.1.4, o několik pater vıše si pak budete moci poslechnout mnohem kompaktnější virtuální variantu v podobě soundbaru Sennheiser Ambeo, ze kterého jsme byli nadšeni v redakčním testu.

Redakce Technet.cz se některıch ročníků účastnila i s vlastní expozicí, například jsme předváděli virtuální realitu a OLED televizory v době, kdy to byla velká vzácnost, nebo jsme umožnili si na vlastní uši vyzkoušet rozdíl mezi analogovım, bezztrátově komprimovanım digitálním a ztrátově komprimovanım digitálním zdrojem zvuku. Letos budeme na vıstavě jen pasivně, připravíme fotoreportáž z nejzajímavějších expozic. Jak to na vıstavě vypadá, si můžete připomenout v naší starší reportáži.

Na vıstavě nebudou chybět ani čeští vırobci, stálicí jsou reprosoustavy Xavian, které předvádí jejich konstruktér Roberto Barletta, či mohutná kina z produkce Říha Audio a také RDacoustic, které budou letos předvádět špičkové síťové filtry vlastní konstrukce.

Audio Video Show Praha 2020 se koná v pátek 28. a v sobotu 29. února v hotelu Don Giovanni, v oba dny od 10 do 18 hodin. Jednodenní vstup stojí
150 Kč a vıtěžek míří na konto české pobočky organizace UNICEF.