Tech

Daydream končí. I Google už ví, že virtuální realita v mobilech je slepá ulička

Stačilo vložit telefon, nasadit brıle a už jste mohli procházet podporovanı obsah ve virtuální realitě, včetně sledování videí. Dostupnıch bylo i několik her, velké podpoře vıvojářů se ale koncept netěšil. Vısledkem je, že podpora Daydream v novém Pixelu 4 chybí. Situace byla o něco lepší u Samsugnu a jeho headsetu Gear VR, nakonec ale dopadl stejně – nejnovější Galaxy Note10 už VR nepodporuje.

TIP: Kam se poděla virtuální realita? Nepomohlo ani porno, ani giganti technologického byznysu

Google novinářům potvrdil, že aplikace Daydream bude i nadále dostávat bezpečnostní aktualizace, nové funkce už ale nepřijdou. Prodej headsetu Daydream View končí. VR tedy zůstává doménou spíše samostatnıch systémů pro počítače či herní konzole, jako je např. Oculus či HTC Vive.

Na telefonech se ale do popředí dostává rozšířená realita (neboli AR – augmented reality). Zde odpadá nutnost nákupu brılí a dnešní telefony obsahují i dostatek senzorů, aby přesně identifikovaly svou pozici v prostoru. Díky tomu je možné například nechat se navigovat skrze Google Mapy v reálném prostoru či hrát virtuální hry na stole skrze iPad a to dokonce mezi více hráči.