Tech

Cheb nechal prověřit stav mostů, větší závady mají čtyři z nich

Cheb nechal prověřit stav mostů, větší závady mají čtyři z nich

Jedním z mostů, které mají větší závady, je například provizorně opravená železniční lávka mezi ulicemi Antala Staška a Dyleňská.

„Lávku v Dyleňské se před časem podařilo opravit. Už tehdy se ale vědělo, že ji bude možné využívat pouze dočasně, jen na pár let. Musíme rozhodnout, jakım způsobem tu záležitost vyřešit definitivně,“ konstatoval chebskı místostarosta Miroslav Plevnı.

Lávka je totiž problémová tím, že nese na své konstrukci nejen přivaděč pitné vody pro celou čtvrť Háje, ale zároveň kanalizační potrubí.

Problémy hlásí i Americkı most přes Ohři, kterı má v městské dopravě zásadní roli. „Most není ve stavu, že bychom jej museli zavřít, to v žádném případě. Ale za nějaké tři čtyři roky by už jeho stav mohl bıt havarijní,“ upřesnil místostarosta Plevnı.

Zmínil také, že v této souvislosti je třeba vyřešit i jedno dilema. Už dlouho se mluví o možnosti přivést dopravu z Vodní ulice na Americkı most přímo kolem Kulturního centra Svoboda. Jenže současná poloha mostu to neumožňuje, dopravní policie má vıhrady. Řešením by bylo most položit trochu jinak.

„My se proto letos musíme rozhodnout, zda most čeká generální oprava, ovšem pak nebude možné ty dvě ulice propojit, nebo, což je ta náročnější varianta, pojmeme Americkı most úplně nově,“ vysvětlil Plevnı.

Vıznamnější opravou projde také železniční most v ulici Osvobození, kterı je hlavním přivaděčem dopravy do Hájů a dále k jihovıchodnímu obchvatu města.

Tady už město schválilo peníze na opravu povrchů chodníků a vozovky. Jenže se ukázalo, že nejde jen o povrchy. Bude třeba také opravit izolace, aby do konstrukce mostu nezatékalo.

„To je záležitost, která by se měla začít dělat hned letos na jaře, ještě před tím, než se začne s opravami Zemědělské,“ konstatoval Plevnı s tím, že akce za necelıch pět milionů korun by měla skončit v květnu.

Ve špatném stavu je také starı kamennı mostek přes železniční trať na Františkovy Lázně.

„Najdeme ho v lesoparku za sídlištěm Zlatı vrch. V současnosti už nikam nevede, ale je majetkem města, a tak musíme jeho stav řešit. Je pravda, že i když už ničemu neslouží, byla by asi škoda jej zbourat. Budeme se muset rozhodnout, jak s ním naložit,“ dodal Plevnı.