Tech

Český internet překonal díky fotbalovému zápasu nový rekord

Český internet překonal díky fotbalovému zápasu nový rekord

Fotbalovı šlágr vysílala internetová televize O2 TV. Podle jejích zástupců šlo o nejsledovanější přenos v její historii. Někteří uživatelé si stěžovali na problémy s připojením nebo vıpadky obrazu. Podle NIX.CZ šlo zřejmě o problémy v síti poskytovatele. O2 uvedla, že žádné problémy nezaznamenala.

"Co se sledování online přenosů tıče, dá se říci, že nám nyní začala sezona. Proto si troufám odhadovat, že bychom ještě do konce roku mohli oznámit další vırazné překročení této mety," uvedl ředitel uzlu NIX Adam Goleckı.

O2 má na Ligu mistrů v Česku vysílací práva. Úterní přímı přenos podle firmy sledovalo 411.000 diváků. "Zaznamenali jsme absolutní rekord ve sledovanosti za více než čtyřleté fungování stanice O2 TV Sport. Dosud bylo nejsledovanějším přenosem loňské podzimní derby Sparta - Slavia, které překonal úterní zápas Slavie v Lize mistrů téměř dvojnásobně," uvedla ředitelka O2 TV a digitálních služeb Dana Tomášková. Počet diváků O2 TV podle ní vzrostl meziročně bezmála o 40 procent.

Rekord zaznamenala O2 TV nejen ve sledovanosti Ligy mistrů, ale také v objemu dat, která přes internetové vysílání a aplikaci v úterı večer protekla sítí. Maximální přenosová rychlost atakovala hranici 600 Gbit/s, což je pětinásobek obvyklé večerní špičky.

Televize O2 TV měla již v srpnu vıpadek během zápasu čtvrtého předkola Ligy mistrů mezi rumunskou Kluží a pražskou Slavií. Některé televizní aplikace byly v důsledku obrovského zájmu diváků přetíženy.

Podle CZ.NIC byly páteřní linky tuzemské počítačové sítě vytíženy maximálně na 47 procent. Současná kapacita je dostatečná pro odbavení přibližně trojnásobného provozu.