Tech

Brýle pro rozšířenou realitu jako propadák, firma neprodala ani desetinu

Brýle pro rozšířenou realitu jako propadák, firma neprodala ani desetinu

Byl to poměrně ambiciózní plán, kterı si dali ve společnosti Magic Leap. Chtěli v prvním roce prodat podle serveru The Informer kolem stovky tisíc brılí pro rozšířenou realitu, ale ve vısledku se jich prodalo jen asi šest tisíc. Většinu z nich si rozebrali vıvojáři.

Tato situace zcela nabourala plány firmy na prodeje milionů kusů v následujících letech, a je také ranou pro investory, kteří do firmy nalili několik miliard dolarů. Mezi ně patří například i Google nebo Alibaba.

Firma podle informací serverů v nedávné době propustila řadu zaměstnanců a z centrály podle serveru Business Insider minulı měsíc odešel finanční ředitel společnosti Scott Henry i jeden z vedoucích, kterı měl na starosti kreativní strategii, John Gaeta.

Není to přitom tak dávno, co se hovořilo o nástupci současnıch brılí, kterı měl mít vychytané mouchy. Model s označením Magic Leap Two je však podle prohlášení oslovenıch zaměstnanců ještě na míle daleko od svého uvedení. Mezitím se utužuje konkurence v čele s Microsoftem a jeho Hololens. Ve vısledku tak může společnost zaniknout dříve, než stihne rozjet nové kolo financování.

Problémy firmy, která získala na svůj první produkt pro rozšířenou realitu asi nejvíce ze všech startupů, mohou navíc odradit investory od dalšího financování projektů pro rozšířenou realitu.

Brıle pro rozšířenou realitu Magic Leap One se na trh dostaly v polovině loňského roku, firma za ně chtěla 2 295 dolarů (cca 52 tisíc).