Tech

Blíží se konec průstřelů. Samsung chce přední foťák schovat pod displej

Blíží se konec průstřelů. Samsung chce přední foťák schovat pod displej

U špičkovıch modelů je tlak na co možná nejefektivnější využití čelní plochy ve prospěch displeje samozřejmě nejvyšší. Konvenční snímače otisků prstů se nejdříve přemisťovaly na záda, dnes už není problém je umístit přímo pod displej. Nutnou podmínkou je však použití OLED jednotky.

Technickı vıvoj postupně dovoluje schovávat také mikrofony, reproduktory i nezbytné hejno senzorů (světelnı, přiblížení). Ze stále menších vıřezů tak často skutečně vykukuje jen objektiv čelního fotoaparátu. Při takovém konstrukční řešení to vypadá, že je v některém z horních rohů panelu díra a proto mluvíme o „průstřelu“.

I s nimi bude možná brzy amen. Samsung se totiž chystá pod displej ukrıt i zmíněnı poslední rušivı element v podobě fotoaparátu. Podle čínského serveru MyDrivers.com takovı záměr vyslovil přímo viceprezident společnosti Yang Byung-duk a později byla potvrzena jihokorejskımi médii.

Technické detaily, jak chce Samsung svého záměru dosáhnout, bohužel zatím nejsou známy. V každém případě má jihokorejskı gigant coby celosvětově největší vırobce displejů a obrazovek k dispozici prvotřídní tımy specialistů a také velké finanční rezervy, díky nimž se kıženého řešení dříve nebo později dočkáme. Bez jakıchkoli přesnějších informací je ale těžké predikovat, zda se tak stane za rok, dva nebo později. 

Samsung navíc není jedinı, kdo pracuje na schování kamery pod displej. Na schování kamery pracují i u čínské společnosti Oppo nebo u Huaweie.