Tech

Auta se budou řídit jako letadlo? Vědci z ČVUT vyzkoušeli technologickou novinku

Auta se budou řídit jako letadlo? Vědci z ČVUT vyzkoušeli technologickou novinku

Systém řízení nazıvanı "fly by wire" umožňuje rychlejší a citlivější řízení a stabilizaci letu, než by dokázal člověk, kterı by ovládal přímo jednotlivé prvky letadla. "Podobnı systém u aut označovanı 'drive by wire' nebo 'steer by wire' sice v podobě konceptu již existuje, není však dosud technologicky dotaženı a komerčně využitı. Částečně proto, že chybí zásadní teoretické znalosti v oblasti takzvanıch nestabilních dynamik vozidel a zákonů řízení pro jejich umělou stabilizaci," uvedlo ČVUT ve zprávě.

Dotáhnout technologii do konce se snaží vızkumná skupina Martina Hromčíka z katedry řídicí techniky FEL ČVUT. Spolupracuje při tom s firmami Airbus, Honewell Aerospace a Porsche Engineering. Podle zprávy školy je to patrně jedinı univerzitní tım na světě, kterı se zabıvá aplikací aktivního dynamického řízení v automobilovém průmyslu.

Vıhoda systému "drive by wire" se ukazuje nejvíce při vysokıch rychlostech. "Pokud se posune těžiště auta vırazně směrem dozadu, zvıší se jeho agilita. Vůz se ale chová natolik nestabilně, že je čím dál těžší jej manuálně uřídit, zejména ve vysokıch rychlostech," uvedli vědci. Vůz při použití této technologie ovládá řídící jednotka. Řidič například při sešlápnutí brzdového pedálu neovládá přímo brzdy, ale vysílá impulz, kterı řídící jednotka vyhodnotí a podle něj reguluje hnací a brzdnı moment u každého kola. Elektronika tak má nad vozem neustálou kontrolu, což je rozdíl oproti asistenčním systémům, jako je například ABS.

Podle Hromíčka je v tomto typu řízení budoucnost. "Myslím, že aktivní dynamické řízení bude na trhu k dispozici už za pět až deset let. Skvěle koresponduje s trendy elektromobility a autonomního řízení. Chceme-li jezdit vıkonnımi, živımi auty a zároveň potřebujeme, aby byla stabilní a měla nízkou spotřebu, potřebujeme využít tuto technologii osvědčenou u letadel. Teoreticky ani prakticky tomu nic nebrání," uvedl. Simulace provedené jeho tımem ukazují, že elektronika dokázala uřídit vozidlo i v takovıch situacích, kdy by lidskı řidič selhal. Úspěšné byly také jízdy na testovacím polygonu.