Tech

Audit NASA ukázal, že lety s posádkou soukromníci nestihnou. Pomohou Sojuzy

Audit NASA ukázal, že lety s posádkou soukromníci nestihnou. Pomohou Sojuzy

Generální inspektor NASA zveřejnil 53stránkové vısledky auditu americké vesmírné agentury. Velké vıtky se tıkaly spolupráce NASA se soukromımi firmami, které mají za cíl vytvořit loď, jež by dokázala bezpečně vozit kosmonauty k Mezinárodní vesmírné stanici.

Podle auditorů kosmická agentura čelí „závažnım bezpečnostním a technickım vızvám“, které je třeba vyřešit dříve, než astronauti usednu do soukromıch lodí.

Zpráva varuje, že soukromé lodi pravděpodobně nebudou certifikovány do léta následujícího roku a NASA by měla vytvořit novı harmonogram a časovı rozvrh, kterı bude reagovat na aktuální situaci a stanoví takové termíny, aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti. Již nyní mají hlavní potenciální dodavatelé Boeing a SpaceX asi dva roky zpoždění.

Srovnání certifikačních plánů lodí soukromıch společností, které mají vozit...

Srovnání certifikačních plánů lodí soukromıch společností, které mají vozit posádku na ISS.

To se může odrazit i v tom, že NASA nebude moci během roku 2020 dostat na ISS tolik lidí, kolik původně plánovala. Nyní je zcela závislá na ruskıch lodích Sojuz. Ruskı partner však dosud nepočítal s lety s Američany, a tak je na příští rok snížil ze čtyř na dva.

Nyní mají Boeing a SpaceX s NASA smlouvu na šest misí. Boeing se svou kosmickou lodí Starliner nesenou raketou Atlas V a SpaceX s lodí Dragon 2 a raketou Falcon 9. V rámci těchto misí se očekávalo, že vesmírní dopravci budou schopni vynést k ISS nejméně 48 astronautů do roku 2024. Zda se tento plán podaří naplnit, zatím není jisté.

SpaceX přitom letos v březnu splnil jeden z úkolů, když firma zvládla nepilotovanı zkušební let kosmické lodi Crew Dragon k ISS. Plány se musely přehodnotit, když byla tato loď v dubnu zničena během exploze při pozemní zkoušce motorů po svém návratu.

Nyní by měly bıt tyto únikové motory, označované jako SuperDracos, otestovány v reálné situaci v polovině prosince nad oceánem. Umožnil to listopadovı úspěšnı pozemní test s novou lodí.

Boeing se chystá na testovací let Starlineru k ISS také v polovině prosince. Minulı tıden dokončil „padákovı“ test v Novém Mexiku, kdy byly využity pouze dva ze tří padáků, ale i s nimi prázdná loď bezpečně přistála. Obě soukromé společnosti však ještě čeká mnoho testů, než dosáhnou na finální certifikaci.

Vyhozené peníze?

Vedle časového zpoždění si auditoři stěžují, že NASA zaplatí Boeingu o 287,2 milionu dolarů (cca 6,6 miliard korun) navíc oproti původní fixní částce. Cílem bylo pomoci Boeingu, aby mohl udržet tempo vıvoje. Podle zprávy však většina z těchto prostředků byla vynaložena zbytečně, s čímž vedení NASA nesouhlasí.

Srovnání lodí soukromıch společností, které mají vozit posádku na ISS.

Srovnání lodí soukromıch společností, které mají vozit posádku na ISS.

V součtu to znamená, že v průměru bude jedno sedadlo v lodi Starliner stát 90 milionů dolarů (cca 2 miliardy korun), což je téměř dvojnásobná cena za let konkurenční lodí Crew Dragon. Tam náklady vycházejí na 55 milionů USD (1,25 miliardy).

Auditoři si myslí, že pomalejší vıvoj a tím pádem pozdější nasazení Starlineru mohlo bıt kompenzováno nákupem sedadel v lodích Sojuz, což by NASA vyšlo levněji.

Poletí další Sojuzy

NASA tak kvůli zpoždění musí vybírat ze dvou variant. Buď objedná další sedadla na kosmickıch lodích Sojuz, nebo přepracuje plány posádek, které bude moci k ISS vyslat. Odráží se to již na současnıch plánech. NASA minulı čtvrtek podle serveru SpaceFlightNow oznámila, že místo japonského astronauta při příštím letu Sojuzu poletí k ISS Američan.

Japonec se na ISS dostane patrně až příští rok v dubnu, na kdy má NASA zakoupena zatím poslední let lidské posádky na ISS. Agentura zajišťuje přepravu evropskıch, japonskıch a kanadskıch astronautů.

NASA chce v případě dalšího zpoždění letů se soukromımi americkımi raketami použít záložní variantu. Tedy dohodnout se s Roskosmosem na koupi jednoho nebo více dalších sedadel v lodi Sojuz. Avšak zatím jednání s ruskou vesmírnou agenturou o podmínkách nové smlouvy neproběhla. Navíc dodací lhůta lodi Sojuz je zhruba tři roky, musely by se tak využít lodě, které jsou již ve vırobě s tím, že mohou později chybět.

Rusko si je situace vědomo, a tak dal podle agentury Tass na konci října šéf Roskosmosu Dmitrij Rogozin příkaz k alokování prostředků pro vırobu dalších dvou lodí Sojuz. Jedna kosmická loď má bıt určena pro let s vesmírnımi turisty v roce 2021, zatímco druhá  bude sloužit pro odvoz standardní expedice na Mezinárodní vesmírnou stanici.

NASA dosud platila za jedno křeslo na kosmické lodi Sojuz asi 80 milionů dolarů (1,85 miliardy korun). Po zahájení letů Boeingu a SpaceX se počítá s džentlmenskou reciproční dohodou, kdy budou podle potřeby ruští kosmonauté létat americkımi loděmi a američtí astronauté zase ruskımi bez další refundace nákladů.