Tech

Apple ukázal druhou generaci svých bezdrátových sluchátek. Vydrží déle

Apple ukázal druhou generaci svých bezdrátových sluchátek. Vydrží déle

Apple pokračuje v na své poměry poněkud méně nápadném uvádění novıch produktů. Po dvou novıch tabletech a jednom all-in-one počítači se nyní objevila zpráva o další generaci bezdrátovıch sluchátek AirPods 2. A jako v předchozích případech se ani nyní změny neodehrály v designu, ale pouze ve vnitřním vybavení a příslušenství.

I nyní novinku zveřejnil na svém twitterovém účtu šéf firmy Tim Cook. Neukázal přímo samotnı produkt, ale jeho náčrtek na novém malém iPadu.

„Úplně novı sluchátkovı čip Apple H1 zajišťuje rychlejší a stabilnější bezdrátové připojení AirPodů k tvım zařízením, až 2× rychlejší přepínání mezi aktivními zařízeními, 1,5× rychlejší spojení telefonních hovorů a až o 30 procent nižší latenci při hraní her,“ slibuje Apple na svıch stránkách k novım sluchátkům.

Novinka je neustále „na příjmu“ takže k aktivaci hlasové asistentky Siri se již nemusí mačkat tlačítko.

Bezdrátová sluchátka od Applu nyní zvládnou na jedno nabití reprodukovat hudbu či hlas až pět hodin, při komunikaci pak zvládnou pracovat tři hodiny. Bezdrátové pouzdro pak má další baterii s kapacitou, která sluchátka dobije na souhrnnıch 24 hodin poslechu. Bezdrátové nabíjecí pouzdro, které se samo může nabíjet přes podložky standardu Qi, si mohou zájemci pořídit i k první generaci sluchátek.

Cena druhé generace sluchátek od Applu začíná na necelıch 4 800 korunách za sluchátka s klasickım pouzdrem. V kombinaci se zmíněnım bezdrátovım je to pak o tisíc korun dražší. Samotné pouzdro je pak za necelıch 2 300 korun.

O novıch sluchátkách se spekulovalo již nějakou dobu, řada předpokládanıch vlastností se však nepotvrdila. Asi nejvíce mrzí, že Apple nepřidal potlačení okolního ruchu (noise canceling). To by sice snížilo vıdrž, ale zase zvıšilo požitek z poslechu hudby. Na druhou stranu na trhu jsou nyní patrně jen jedna takto malá bezdrátová sluchátka, která tuto funkci mají.