Tech

Apple představil novou generaci telefonů iPhone 12

Apple představil novou generaci telefonů iPhone 12

"Dnešek je pro iPhone začátkem nové éry," prohlásil na prezentaci šéf podniku Tim Cook.

Cena základního modelu iPhone 12 s úhlopříčkou 6,1 palce (15,5 centimetru) bude v České republice začínat od 24.990 Kč. Firma nabídne rovněž verze mini, Pro a Pro Max.

Předobjednávky na přístroje iPhone 12 a iPhone 12 Pro bude možné podávat již od tohoto pátku, samotnı prodej firma zahájí o tıden později. U přístrojů iPhone 12 mini a iPhone 12 Pro Max začnou předobjednávky až 6. listopadu a prodej o tıden později.

Cena verze mini s úhlopříčkou 5,4 palce (13,7 centimetru) bude začínat od 21.990 Kč. Verze Pro se bude prodávat od 29.990 Kč a verze Pro Max od 33.990 Kč. Verze Pro má stejnou úhlopříčku jako základní varianta, zatímco úhlopříčka verze Pro Max činí 6,7 palce (17 centimetrů). Pro Max se tak stává doposud největším telefonem od firmy Apple.

Analytička Katy Hubertyová ze společnosti Morgan Stanley minulı tıden předpověděla, že Apple by v letošním roce mohl prodat rekordních 240 milionů iPhonů, a to mimo jiné díky zájmu o 5G technologii.

Analytik Jake Dollarhide ze společnosti Longbow Asset Management nicméně upozorňuje, že na poptávku po iPhonech by v letošní předvánoční sezoně mohla mít negativní vliv pandemie covidu-19. "Domnívám se, že o těchto Vánocích bude prodej iPhonů obtížnější," uvedl.