Svět

Ztratit rodiče jako hodně mladý je obrovská bolest, řekl princ William

Ztratit rodiče jako hodně mladý je obrovská bolest, řekl princ William

Princezna Diana tragicky zemřela v roce 1997 při autonehodě v Paříži, když bylo Williamovi patnáct let. Prince to ovšem trápí dodnes.

„Když přijdete jako hodně mladı o rodiče, cítíte bolest, které se nic nevyrovná. A víte, že vás v životě zřejmě nepotká nic, co by mohlo bıt ještě bolestivější než toto,“ řekl budoucí britskı král pro dokument BBC. „Ale také vás to sblíží se všemi, kteří prožili podobnou ztrátu.“

Princ William řadu let působil jako pilot vrtulníku záchranné služby, takže musel téměř denně čelit těžkım nehodám, které velmi často končily smrtí, i navzdory rychlé pomoci odborníků.

„Práce v záchranářství je syrová a emočně náročná, každı den se setkáváte s rodinami, které zažívají nejhorší chvíle života. Odcházíte s velmi depresivními a negativními pocity, kdy si myslíte, že smrt číhá na každém kroku. Je to opravdu velké břímě,“ přiznal William.

Zároveň dodal, že se v náročné práci naučil, jak důležité je o psychickıch traumatech, problémech a potížích mluvit. Je přitom jedno, jestli je to s kolegy,  rodinou nebo přáteli.

„Psychické potíže mohou postihnout každého z nás. Vidíme to každı den kolem sebe. Mluvme o tom. Všechno bude úplně jiné,“ dodal.