Svět

Zloděj v USA ukradl pohřební vůz i s tělem zemřelého, zatčen byl po divoké honičce na dálnici

Zloděj v USA ukradl pohřební vůz i s tělem zemřelého, zatčen byl po divoké honičce na dálnici

Los Angeles Neznámı zloděj ve Spojenıch státech ukradl pohřební vůz, v němž se však stále nacházelo mrtvé tělo nebožtíka. Vozidlo se policistům podařilo nalézt druhı den, pachatel v něm ovšem unikal při divoké honičce, jež skončila nehodou a zatčením řidiče. Podle agentury AP se tělu uloženém v rakvi nic nestalo.

Celá epizoda začala ve středu večer místního času (dopoledne SEČ), kdy zloděj ukradl pohřební vůz značky Lincoln zaparkovanı před řeckım pravoslavnım kostelem ve městě Pasadena poblíž Los Angeles. Podle místních médií pracovník márnice nechal vozidlo na ulici, protože zrovna stěhoval dalšího zemřelého do kostela.

Losangeleská policie se následně v hojně sdíleném vyjádření na twitteru snažila apelovat na zločincovu dobrou stránku. „Za všechna špatná rozhodnutí, která si v životě učinil, udělej alespoň jedno dobré a vrať zpátky zemřelého a rakev z (ukradeného Lincolnu) Navigatoru,“ napsali policisté.

Druhı den pak policii kontaktoval svědek, kterı ukradené vozidlo zahlédl. Situace se po příjezdu policejních vozů proměnila v honičku na dálnici, kterou následná havárie pohřebního vozu krátce zablokovala v čase ranní špičky.

Policie řidiče zatkla, podle AP však zatím není jasné, zda je to stejnı člověk, kterı pohřební vůz ve středu ukradl.