Svět

Zemřel boháč všech boháčů, hoteliér Hilton: Dědicům tím radost neudělal...

Rodina Hiltonovıch oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy.

William Barron Hilton se narodil v roce 1927 Conradu Hiltonovi, zakladateli řetězce Hilton Hotels, a Mary Adelaide Barronové. V mládí sloužil u námořnictva, poté se pustil do vlastního podnikání. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zemřel boháč všech boháčů, hoteliér Hilton: Dědicům radost neudělal

Barron Hilton rovněž proslul jako filantrop. Zhruba 97 procent svého jmění se rozhodl věnovat nadaci založené jeho otcem Conradem. Nadace uvedla, že by se tak její fond mohl rozrůst z 2,9 na 6,3 miliardy dolarů. Nadace pomáhá mimo jiné bezdomovcům, lidem postiženım přírodními katastrofami či při zajišťování přístupu k pitné vodě a hygienickım zařízením v rozvojovém světě.

Na úmrtí milovaného dědečka reagovala Paris Hiltonová, která se nechala na instagramu slyšet, že ji jeho úmrtí hluboce zarmoutila.