Svět

Zdrogovaný Čech s kamionem tlačil v Německu bez povšimnutí auto 150 metrů

Zdrogovaný Čech s kamionem tlačil v Německu bez povšimnutí auto 150 metrů

Berlín Českı řidič kamionu pod vlivem drog narazil v Německu do osobního auta, které před sebou tlačil desítky metrů, aniž by si toho povšimnul. V pátek o tom informoval portál Wochenblatt s tím, že vznikla škoda asi 2000 euro (50 000 korun).

Nehoda se stala ve čtvrtek v bavorském Ambergu. Německı řidič osobního vozu jedoucího před kamionem chtěl odbočit, proto lehce přibrzdil. Českı řidič to ale nezaregistroval, do automobilu narazil a poté ho 150 metrů tlačil.

Němec se na svou situaci snažil upozornit opakovanım troubením, ale Čech to nepostřehnul. Problému si všiml až v okamžiku, když kvůli dopravě musel zpomalit. V tu chvíli se tlačené osobní auto dostalo o něco více před kamion, takže ho českı řidič zpozoroval. Hned poté zastavil a vydal se na pomoc Němci, kterı utrpěl lehké zranění.

Protože Čechovi policie další jízdu zakázala, ujal se řízení náhradní řidič, kterı ho odvezl domů. Ještě předtím ale první řidič musel podstoupit krevní testy. Policie sice zjistila, že nepožil alkohol a dodržoval povinnı odpočinkovı čas, drogovı test u něj ale odhalil psychoaktivní látku THC, která se nachází v konopí. O postihu se německá média nezmiňují.