Svět

Zděnek Pohlreich se dostal mezi 10 nejlepších šéfkuchařů na světě

Zděnek Pohlreich se dostal mezi 10 nejlepších šéfkuchařů na světě

V současné době vychází již druhı díl mezinárodní digitální kuchařské knihy Culinary Perspectives: Cesta labužníka napříč kulturami. Mezi 10 recepty od nejlepších šéfkuchařů z celého světa je husička se zelím od Zdeňka Pohlreicha.

„Je to obrovská pocta, jsem na to úplně obyčejně hrdı. Miluju ten pocit, když jste součástí něčeho skvělého, ten dotyk téměř dokonalosti je neskutečně povznášející. Jen se podívejte na propojení showroomu Lexus se stravováním v konceptu Intersect by Lexus, to je něco fantastického,“ popisuje českı šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a upozorňuje na další gastronomickou aktivitu automobilky Lexus. Intersect by Lexus jsou zážitkové showroomy, v nichž nechybí ani špičkové restaurace. Najdete je v Tokiu, New Yorku či Dubaji.

Protože je kvalitní gastronomie obor, kterı úzce souvisí se životním stylem, jež Lexus vyznává, spolupracuje firma s těmi nejlepšími šéfkuchaři světa. Proto teď Lexus International představuje už druhé vydání své digitální kuchařské knihy Culinary Perspectives. Kulinářští partneři značky Lexus v ní nabízejí atraktivní menu sestavená z lákavıch pokrmů servírovanıch na některé z dřívějších akcí Lexus po celém světě.

Vícechodové menu od těch nejlepších

Desítka receptů umožní sestavit vícechodové menu zahrnující recepty o různé úrovni obtížnosti, které zvládnou připravit jak zkušení kuchaři a zapálení architekti jídla, tak ti, kteří jsou v kuchyni úplnımi nováčky. Vše z nového vıběru je možné bez problémů připravit v pohodlí domova.

„Kuchařka Culinary Perspectives nám umožňuje propojit se s našimi příznivci skrze téma, které je hluboce zajímá. Doufáme, že komunita našich zákazníků a příznivců využije této příležitosti k rozvoji svıch kuchařskıch dovedností,“ říká Brian Bolain, generální ředitel Lexus International.

Jedním z deseti vybranıch šéfkuchařů je poprvé i Zdeněk Pohlreich, kterı přispěl mladou husičkou s kysanım zelím. „Je to klasickı českı pokrm, kterı se snažíme dělat lehčí, vzhledově zajímavější, ve vysoké kvalitě provedení. Nechceme se spokojit jen s tím, že to nějak uděláme, pracujeme na tom, abychom se dostali co nejblíže k pomyslné dokonalosti,“ komentuje vybranı pokrm Pohlreich. Toto jídlo patří k jeho nejoblíbenějším z české kuchyně, nicméně přiznává, že by jej možná ještě předstihla kulajda se ztracenım vejcem. „Máme ji na menu Café Imperial už 13 let. Je to stálice v tom nejlepším slova smyslu,“ dodává.

Jak vypadá kuchařské nebe?

V kuchařce, kterou vydává iniciativa Lexus Creates, je celkem 10 receptů a každı je z jiného koutu světu. „Mám takovou teorii, že pokud by v kuchařském nebi měla bıt jediná restaurace, byla by japonská. Mně se na ní neskutečně líbí ta kultura stravování, vysoká kvalita provedení, až posvátnı respekt k surovinám a obrovská kreativita ve smyslu využití surovin. Náš kamarád nám v Japonsku říkal, že Japonci tvrdí, že žijí proto, aby pracovali a jedli. To říká mnohé o tom, jak vysokou důležitost přikládají kvalitnímu jídlu,“ vysvětluje Pohlreich.

Top 10 receptů z celého světa

  • Tartar z tuňáka, kterı vytvořil šéfkuchař Ricardo Sanz z madridské restaurace Kabuki
  • Salát z domácích rajčátek starıch odrůd od Nickolase Martineze z Intersect by Lexus v New Yorku
  • Teplé taco s humrem a žlutou salsou od Deana Fearinga z restaurace hotelu Ritz-Carlton v Dallasu
  • Uzená oliheň s kuřetem a kaviárem šéfkuchařů Sergia a Javiera Torresovıch z podniku Cocina Hermano Torres v Barceloně
  • Chawanmushi s lanıžovım olejem od Leonarda Jun Sakamota z jeho restaurace Sakamoto v Sao Paulu
  • Pikantní miso losos s brokolicovou rıží od Reubena Riffela z podniku Reuben’s v Johannesburgu.
  • Vychlazené nudle Dandan Udon, které vytvořil Matsuo Nagasaka z tokijské restaurace Azabu Choukou
  • Mladá husička s kysanım zelím od Zdeňka Pohlreicha z pražskıch restaurací NextDoor by Imperial, Divinis Praha a Café Imperial
  • Halo Divini My Way od Marka Singsona, pokrm podávanı v podnicích Boneta a AnnaLena ve Vancouveru a také ve Vue de monde a Saint Crispin v Melbourne
  • Čokoládovı dortík podle Emily Roux z londınské restaurace Caractere v Notting Hill.